Sztuczne rzęsy - jak samodzielnie przykleić sztuczne rzęsy?

2014-09-09 13:42 Michalina Guzikowska

Sztuczne rzęsy to prosty sposób na efektowne podkreślenie makijażu oczu, jednak wiele kobiet waha się przed samodzielnym ich przyklejeniem. Jak założyć sztuczne rzęsy? Jak je zdjąć? Czy są bezpieczne, a klej nie uczula? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym artykule!

Sztuczne rzęsy można dosztukować w gabinecie kosmetycznym, jednak zabieg ten jest dość drogi i czasochłonny, a poza tym wymaga regularnego powtarzania. Prostszym rozwiązaniem dla kobiet, które marzą o "firance" na oczach jest  samodzielna aplikacja paska z rzęsami. Główna różnica między profesjonalnym a domowym przedłużaniem rzęs polega na tym, że kosmetyczka dokleja do każdej naturalnej rzęsy przynajmniej jedną sztuczną, natomiast samodzielnie możemy umieścić tuż nad górną linią rzęs paska z całym kompletem sztucznych włosków.

Posłuchaj o samodzielnym przyklejaniu sztucznych rzęs. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Czy sztuczne rzęsy są bezpieczne?

Osoby o wrażliwych oczach i skłonne do alergii powinny uważać, ponieważ zarówno klej, jak i same rzęsy mogą uczulać. Ponadto, jeśli rzęsy są słabe i skłonne do wypadania, przyklejenie sztucznych, nawet najlżejszych rzęs spowoduje dodatkowe obciążenie i w efekcie może doprowadzić do wypadnięcia większej liczby włosków.

Jak zakładać sztuczne rzęsy?

  1. Przed założeniem sztucznych rzęs należy czarnym lub brązowym eyelinerem przyciemnić linię tuż nad górną powieką.
  2. Naturalne rzęsy należy dokładnie wytuszować, zwracając jednak uwagę na to, by nie były posklejane i nie znajdowały się na nich grudki. Dobrym rozwiązaniem jest nałożenie henny dzień lub dwa dni wcześniej, by w momencie zakładania sztucznych rzęs obyć się bez ich malowania.
  3. Sztuczne rzęsy należy z pudełka bardzo ostrożnie, by nie powyrywać włosków. Zamiast palcami można to zrobić pęsetą, chwytając za jeden z rogów paska.
  4. Pamiętaj, że rzęsy nie są dopasowane idealnie do Twoim oczu, dlatego przed przyklejeniem należy „przymierzyć”, czy długość paska jest odpowiednia i czy same rzęsy nie wymagają skrócenia. Należy przyciąć je od strony zewnętrznej, czyli tej, po której pasek wystaje poza linię oka. Rzęsy powinny zaczynać się ok. 1-2 mm przed krawędzią tęczówki od strony wewnętrznej i kończyć nie idealnie w zewnętrznym kąciku, a nieco przed nim (ok. 1-2 mm). W ten sposób unikniemy niewygody podczas mrugania.
  5. Gdy już dostosujemy długość rzęs, na pasek należy zaaplikować odrobinę kleju, a następnie odczekać ok. 30-50 sekund, aż odrobinę przyschnie.
  6. Sztuczne rzęsy należy przytwierdzić jak najbliżej linii naturalnych i lekko docisnąć.
  7. Nierówności i luki możemy wyrównać czarnym eyelinerem.

Jak zdejmować sztuczne rzęsy?

Klej użyty do przyklejenia sztucznych rzęs powinien stać się lekko gumowaty i elastyczny, dzięki czemu łatwo odkleja się od skóry. Paznokciem lub pęsetą należy podważyć zewnętrzną krawędź paska, na którym są przymocowane rzęsy i delikatnie oderwać go w kierunku do wnętrza oka. Pozostałości kleju łatwo usuniemy mleczkiem kosmetycznym, płynem dwufazowym lub oliwką. Pamiętajmy jednak, żeby nie trzeć pozostałości kleju. Wacik nasączony odpowiednią substancją należy przyłożyć do powieki i przyciskać lekko tak długo, aż klej się rozpuści. Jeśli użyłyśmy zbyt dużo kleju i rzęsy nie chcą się odkleić, warto posmarować je odrobiną wazeliny. W żadnym razie nie wolno ciągnąć ich na siłę, ponieważ przy okazji możemy wyrwać swoje własne rzęsy.

Kępki sztucznych rzęs

Jeśli zależy Wam na bardziej naturalnym efekcie warto zastosować nieco bardziej wymagającą, ale równie efektowną metodę polegającą na przyklejeniu na linii rzęs sztucznych kępek, które należy złapać pęsetą i zamoczyć końcówkę w kleju, a następnie umieścić pomiędzy naturalnymi rzęsami.

Czy sztuczne rzęsy są wielokrotnego użytku?

Jak najbardziej! Wystarczy tylko po ich zdjęciu delikatnie usunąć pozostałości kleju. Mają ona postać gumowatą, więc najwygodniej będzie oderwać je pęsetą. Ważne, by pamiętać o zachowaniu oryginalnego pudełka – tylko w nim należy przechowywać rzęsy, by nie straciły odpowiedniego kształtu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Iga
|

Noria, tak jak pisałam, szczoteczka wygląda tylko tak skomplikowanie ale maluje się nią dobrze, dobrze rozczesuje i pokrywa nawet najmniejsze włoski przez co jest taki fajny efekt zagęszczenia

Noria
|

Iga serio daje takie efekty ten FLW Sculpt? A jak się ta szczoteczka sprawdza?

Iga
|

taki efekt dałby tusz L'oreal FLW Sculpt

salonrb
|

dla mnie też klejenie to maskara... i drogo. potrzebny tusz o super szczoteczce

Tonka
|

A jaki masz na myśli tusz dokładnie? Nie śledzę nowości.

Tonka
|

Beznadziejna sprawa kleić to co dziennie. Szukam raczej tuszu który by dawał taki efekt.

Kirmira
|

Nie można zapominać, ze nawet jeśli wszystko robi się dobrze, rzęsy po prostu mogą się nie przykleić. Jak się kupuje jakiś syf z bazaru 10 paczek za 5 zł to nie jest to wina naszegi rbaku umiejętności, ze się rzęsy nie kleją. Grunt to dobry klej i "tworzywo" rzęs. Ja najbardziej lubię sztuczne rzęsy melkiora z włosa syntetycznego. Nigdy nie miałam problemu z przyklejaniem, odklejaniem itd. Zawsze wyglądałam bosko :D

Ada
|

Jest wiele filmików instruktażowych jak nałożyć sztuczne rzęsy wystarczy wpisać w google.
Ogólnie warto też kupować sztuczne rzęsy w neicha.pl bo mają dobre jakościowo przez co łatwiej nałożyć i dłużej trzymają, nic nie trzeba poprawiać.