MAKIJAŻ UST na sylwestra. Jak zrobić modne czerwone usta?

2015-12-21 14:51
MAKIJAŻ UST na sylwestra. Jak zrobić modne czerwone usta?
Autor: Thinkstockphotos.com Czerwony makijaż na sylwestra

Mocno podkreślone usta są atutem makijażu sylwestrowego. Dodają charakteru i powodują, że czujesz się kobieco, jak femme fatale. Prawidłowy makijaż ust wymaga wprawy, ale zastosowanie kilku prostych trików pomoże w szybki sposób osiągnąć oszałamiający efekt pełnych i ponętnych ust.

Makijaż sylwestrowy musi być mocny i wyrazisty, dlatego usta powinny wysuwać się na pierwszy plan. Błyszczące lub matowe, jasne lub ciemne, usta muszą mieć idealny kontur. Odcień szminki też jest tu bardzo ważny, żeby wyglądać z klasą, a nie karykaturalnie. Kolor musi być głęboki, ale nie możesz przypominać nocnej zmory. Kolor szminki dopasuj do swojej kreacji sylwestrowej lub do koloru oczu.

Jak pomalować usta na sylwestra?

  • Ważne jest dobre wykonturowanie ust. Trzymaj się zasady, że kontur górnej wargi obrysowujesz ku górze, żeby kąciki ust nie opadały i zawsze obrysowujesz linię nad granicą ust.
  • Dolną wargę konturujesz równo z linią barwnika, nie wychodzisz poza linię, bo będzie wyglądało to nienaturalnie. Konturówka musi być w identycznym kolorze, jak pomadka, którą będziesz wypełniać usta.
  • Używaj pomadek o przedłużonej trwałości, ponieważ często będziesz pija i jadła na przyjęciach, więc łatwo o starcie koloru.
  • W tym makijażu nie używaj błyszczyków, ponieważ rozmyją kontur i możesz uzyskać krzywą granicę ust.
  • Znanym trikiem na dłuższą trwałość pomadki na ustach jest wcześniejsze przypudrowanie ich i następnie pokrycie pomadką.
  • Reszta makijażu pozostaje delikatna, lekko wytuszowane rzęsy i biała kreska na dolnej powiece (w środku oka), oraz podkład który wygładzi i zmatowi cerę.

Jak zrobić trwały makijaż ust?

Źródło: youtube/maxineczka

5 zasad prawidłowego malowania ust

Po pierwsze – wygładzanie
Szminka będzie dobrze przylegała do ust, jeśli przed makijażem wygładzisz naskórek warg peelingiem. Wklep w nie następnie odrobinę serum i odciśnij usta chusteczką higieniczną.

Po drugie – baza
Trwałość makijażu możesz przedłużyć, nakładając na usta odrobinę matującego podkładu, nim pomalujesz je szminką. Zamiast podkładu do utrwalenia makijażu możesz użyć konturówki (w odcieniu zbliżonym do barwy pomadki).

Po trzecie – rozchyl usta przed malowaniem
Nie naciągaj ust zbyt mocno podczas malowania, żeby pigment pomadki nie wnikał w bruzdy warg. Wystarczy lekko rozchylić usta.

Po czwarte – użyj pędzelka do ust
Rysunek ust będzie bardziej precyzyjny, gdy wykonasz makijaż za pomocą pędzelka. Pędzelkiem można stopniować natężenie koloru pomadki.

Po piąte – trik z bibułką
Makijaż ust utrzyma się dłużej, jeśli po nałożeniu pierwszej warstwy szminki, lekko odciśniesz usta chusteczką i potem nałożysz kolejną warstwę pomadki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.