Cienie do powiek: jak wybrać? Przewodnik po cieniach do powiek [GALERIA]

2018-11-13 15:45

Cienie do powiek to obok tuszu najpopularniejszy kosmetyk do makijażu oczu. Oprócz techniki nakładania cieni ważne jest też, jaki kosmetyk stosujesz. Sprawdź, jak wybrać najlepsze cienie do powiek i jak dobrać ich kolor do karnacji i oczu.

Spis treści

  1. Cienie do powiek a karnacja
  2. Cienie do powiek a kolor oczu
  3. Jak nakładać mokre cienie do powiek? Mokry makijaż oczu
  4. Cienie do powiek: rodzaje
  5. sypkie, prasowane, w płynie
  6. matowe, błyszczące

Cienie do powiek - ich niewłaściwy dobór, zamiast wydobyć głębię oczu, może podkreślić zasinienia, nienaturalnie domknąć powiekę, nadać twarzy wulgarny, ostry wygląd. Dlatego tak ważne jest, by cienie do powiek dobierać indywidualnie do koloru oczu i karnacji. Jeśli nie wiesz, jakie odcienie i konsystencja cieni do powiek pasują do ciebie najlepiej, przeczytaj nasz krótki poradnik.

Cienie do powiek a karnacja

  • Karnacja jasna, brzoskwiniowa - najlepsze będą błyszczące cienie w różnych tonacjach brązu - od jasnego, ciepłego orzecha po chłodną ciemną czekoladę.
  • Karnacja oliwkowa - zdecydowanie najlepsze będą dla ciemne kolory, nie bój się używać czerni rozjaśnionej perłowym blaskiem lub brokatem. Nie bój się eksperymentować z ciemnymi odcieniami szarości i brązu. Jeśli jesteś zwolenniczką intensywnych kolorów, postaw na cienie o głębokich barwach: szmaragdowozielonej, śliwkowej, granatowej lub szafirowej.
  • Karnacja w kolorze ciepłego brązu - miedziany brąz będzie dla Ciebie idealny. Zaopatrz się w cienie o złotych odcieniach, nie bój się także różu, koloru wina i ciepłego brązu. Z intensywnych kolorów wybierz granitowy, turkusowy lub fioletowy.
  • Ciemna karnacja - na dzień wybieraj odcienie miedzi i brązu, natomiast wieczorem postaw na kolory kamieni szlachetnych: rubinu, szmaragdu oraz szafiru. W bardziej dziewczęcej, delikatnej wersji możesz wybrać opalony róż lub ciepłe tonacje czerwieni i błękitu.

Cienie do powiek a kolor oczu

  • Oczy niebieskie - zimne odcienie - szarości, biel, khaki, czekoladowy i karmelowy brąz. Dobrze wyglądają również pastelowe odcienie fioletu i jasne róże. Można również eksperymentować z różnymi odcieniami niebieskiego, jednak trzeba uważać, by cień był jaśniejszy niż naturalny kolor oczu.
  • Oczy zielone - barwy kontrastowe do koloru tęczówki. Róże, brązy i fiolety (wszelkie odcienie: lila, lawenda, wrzos, oberżyna, śliwka) będą podkreślały głębię spojrzenia. Z kolei w wersji dziennej makijażu korzystnie wyglądać będą delikatne beże i róże połączone z brązem.
  • Oczy brązowe - niemal każdy odcień cieni do powiek. Szczególnie polecamy jednak fiolet, grafit i granat oraz odcienie zieleni: oliwkę i pistację. Korzystnie wyglądają również cienie złote.
  • Oczy piwne - cienie miedziane i brązowe to najlepsza opcja dla kobiet o piwnych oczach. Tym paniom, które wieczorami chcą zaszaleć z kolorem, polecamy użycie mocnych odcieni fioletu (np. śliwka) czy czerwieni.

Jak nakładać mokre cienie do powiek? Mokry makijaż oczu

Cienie do powiek: rodzaje

sypkie, prasowane, w płynie

  • Cienie prasowane są najpopularniejsze i najbardziej uniwersalne - łatwo się je nakłada i rozciera
  • Cienie sypkie także mają swoje zalety – zwykle są to czyste minerały, występujące w niezliczonych kolorach i formułach; są bardzo dobrze napigmentowane i wystarczy odrobina, by kolor na powiekach był wyraźny; wadą jest to, że takie cienie osypują się przy nakładaniu, najlepiej więc przed ich nałożeniem skórę pod oczami pokryć grubą warstwą pudru, którą zetrzemy po wykonaniu makijażu oka
  • Cienie w płynie, w kremie i w kredce - są łatwe w użyciu, ale często trudno je blendować i lubią się zbierać w załamaniu powieki; są odpowiednie, gdy chcesz podkreślić oczy jednym mocnym kolorem.

matowe, błyszczące

  • Najlepiej podkreślają urodę cienie w kolorach neutralnych (beże, brązy, szarości). Rolą cieni jest nadawanie oczom odpowiedniego kształtu, a nie koloru. Do tego najlepsze będą cienie matowe.
  • Cienie połyskujące powinny być stosowane z umiarem, ponieważ podkreślają wszelkie zmarszczki.
  • Błyszczący szampański cień przyda się do podkreślania łuku brwiowego. Jeśli chcesz podkreślić kolor oczu, sięgnij po brzoskwiniowy odcień przy niebieskich oczach, jasny brąz lub karmel przy zielonych, a brązowe tęczówki uwydatni cień złotobrązowy.

miesięcznik "Zdrowie"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza