Akcesoria do makijażu

Pędzle do makijażu są niezbędne, gdy chcesz wykonać staranny makijaż. To akcesoria, które znajdują się w kosmetyczce każdej kobiety. Pędzle powinny być porządnie wykonane, by trzonek nie odklejał się od włosia, a same włoski nie zostawały na twarzy podczas malowania. Dobry pędzel odpowiednio chwyta pigment i prawidłowo rozprowadza go na twarzy. Jakie pędzle wybrać, by skomponować idealny zestaw?
Pędzle są niezbędne do wykonania pięknego makijażu. Jednak po każdej aplikacji kosmetyków, pędzle pokryte są warstwą brudu, łoju i bakterii ze skóry, a także pozostałością produktów kosmetycznych. Korzystanie z niemytych pędzli skutkuje najczęściej występowaniem podrażnień, uczuleń i wysypem brzydkich krostek. Dowiedz się, jak  należy myć pędzle do makijażu.
Nawet najlepiej dobrany róż, puder, cień nie będą dobrze wyglądały na twarzy, jeżeli nałożysz je nieodpowiednimi narzędziami. Dlatego warto poświecić trochę czasu na skompletowanie idealnego zestawu pędzli do makijażu.
Beauty blender to rodzaj gąbki, bez której żadna wizażystka nie wyobraża sobie swojej pracy, a i wiele kobiet używa jej podczas codziennego nakładania makijażu. Beauty blender ma kształt łzy, dzięki czemu rozprowadza kosmetyk na twarzy idealnie, a skóra wygląda gładko i naturalnie, bez smug i nierówności. Przeczytaj więc, jak używać beauty blendera, jakie są rodzaje tego akcesorium i dowiedz się, w jaki sposób myć beauty blender. Poznaj też - często tańsze - zamienniki tego popularnego akcesorium.
Zalotka sprawia, że oczy wydają się większe, a rzęsy - dłuższe, grubsze i bardziej podkręcone niż są w rzeczywistości. Zanim jednak tak się stanie, trzeba jeszcze wybrać odpowiednią zalotkę i nauczyć się jej używać. Przeczytaj, jak to zrobić i dowiedz się, czy zalotka niszczy rzęsy.
Bibułki matujące pomagają uporać się z nadmiarem sebum, czyli naturalnej powłoki ochronnej, w strefie T (czoło, nos, broda). Dzięki nim skóra będzie wyglądać promienniej i na mniej przetłuszczoną, a jednocześnie jakość makijażu nie ulegnie pogorszeniu. Przeczytaj, jak działają bibułki matujące i jak zrobić własne bibułki w domu!
Gąbka konjac to produkt, po który kobiety sięgają coraz częściej. Gąbka konjac została wykonana z pochodzącej z Azji byliny, a służy do oczyszczania twarzy - bez uszkadzania naskórka - i jej masażu. Przeczytaj, jak używać gąbki konjac, dowiedz się, czym się wyróżnia i gdzie ją kupić!