5 najpopularniejszych beauty influencerów na Instagramie [zdjęcia]

2019-01-10 14:51 Anna Sierant

Instagram już dawno przestał być po prostu aplikacją do dodawania zdjęć. Teraz to platforma, za pośrednictwem której może realizować się (i całkiem dobrze na tym zarabiać) niemal każdy. Z tej możliwości korzystają dziewczyny (i chłopcy również) z branży beauty na całym świecie. Poznaj tych, którym udało się to najlepiej - oto 5 najpopularniejszych beauty influencerów na Instagramie!

Influencer to całkiem nowy "zawód". Po angielsku "to influence" znaczy "wpływać na kogoś, coś", co doskonale oddaje istotę tej pracy. Influencer jest osobą działającą w obszarze social mediów. Musi mieć już za sobą rzeszę oddanych fanów, czy też followersów, czyli użytkowników śledzących jego profil.

Wystarczy, że influencer wspomni pozytywnie o jakimś kosmetyku, a efekt może być - i często jest - lepszy niż gdyby jego producent zainwestował w ogromną kampanię w prasie czy telewizji. 

Influencer wyznacza trendy - pokazuje, co będzie modne w danym sezonie, jak należy się malować, jakich kosmetyków do pielęgnacji używać. Gdy np. brwi beauty influencerki przybiorą nowy kształt, dziewczyny ją obserwujące natychmiast pójdą do kosmetyczki, by uzyskać podobny efekt.

Najpopularniejszych beauty influencerów śledzą na Instagramie miliony - zobaczcie, komu udało się osiągnąć największy sukces na tej platformie!

1. Huda Beauty, czyli Hudda Kattan

Huda Kattan to kobieta-instytucja. Jest nie tylko makijażystką, ale i bizneswoman, która wprowadziła do sprzedaży własną markę kosmetyków. 

Kattan urodziła się w Stanach Zjednoczonych, jej rodzice pochodzą z Iraku. Studiowała kosmetologię, pracowała jako makijażystka Evy Longorii i Nicole Richie. Pewnego dnia siostra zasugerowała jej, by założyła poświęcony branży beauty blog i tak to się zaczęło. Dziś konto Huda Beauty na Instagramie obserwuje ponad 31 milionów osób.

Zobaczcie kilka makijaży proponowanych przez Huda Beauty!

2. James Charles, czyli James Charles Dickson

Jeśli myślicie, że makijaż to domena kobiet, jesteście w błędzie. Przynajmniej jeśli chodzi o Instagram, czego dowodzi sukces Jamesa Charlesa, mającego niemal 13 milionów followersów. Młodziutki (ur. 1999) influencer prowadzi też kanał YouTube, jest pierwszym męskim ambasadorem marki Cover Girl. W jego social mediach można znaleźć wiele poradników: jak dobrać podkład, jak pomalować się kosmetykami z kosmetyczki swojej mamy czy... artykułami ze sklepu plastycznego.

Zobaczcie Jamesa Charlesa i kilka jego makijaży!

3. Nikkie Tutorials, czyli Nikkie de Jagger

Huda Beauty i Nikkie Tutorials to zdecydowane królowe Instagrama. Kariera Nikkie zaczęła się od dodawania tutoriali (krótkich filmów instruktażowych) dotyczących makijażu w serwisie YouTube. Nikkie de Jagger jest młodą (ur. 1994) Holenderką, śledzoną na Instagramie przez niemal 12 milionów osób.

Podobnie jak Huda, Nikkie otwarcie przyznaje się do poddawania zabiegom kosmetycznym, m. in. powiększaniu ust. Jej najpopularniejszym filmem jest "The Power of Make Up", gdzie ukazuje swoją twarz przed i po nałożeniu makijażu, dowodząc, jak wiele może on zmienić.

Nikkie doceniana jest za to, że w świecie, w którym dominuje rozmiar XS, odniosła sukces, takiego rozmiaru nie mając (choć znajdują się i krytycy komentujący jej wygląd za każdym razem, gdy choć trochę schudnie). Skrytykowane zostało m. in. poniższe zdjęcie, na którym Nikkie ukazuje siebie przed i po schudnięciu, tyle że na zdjęciu przed nie ma makijażu ani ułożonej fryzury, na fotografii po - wręcz przeciwnie.

Zobaczcie też proponowane przez Nikkie makijaże!

4. Zoella, czyli Zoe Sugg

Zoe Sugg jest Angielką, która również rozpoczęła swoją karierę od dodawania tutoriali na YouTube. Dzisiaj Zoellę śledzi na Instagramie ponad 10 milionów osób, a ona sama jest autorką bestsellerowej książki "Girl online" (a także jej dwóch kontynuacji), opowiadającej o młodej blogerce, która niespodziewanie odnosi sukces.

Sugg opowiada nie tylko o urodzie, ale i modzie i szeroko pojętym lifestyle'u. Została wyróżniona wieloma nagrodami przyznawanymi przez młodych odbiorców, m. in. Teen Choice Award.

Zobaczcie proponowane przez Zoe makijaże!

5. Jeffree Star, czyli Jeffrey Lynn Steininger

Jeffree najpierw założył profil na MySpace (jest muzykiem), ale zauważył, że ludzie zwracają ogromną uwagę na jego makijaż - w końcu malujący się mężczyzna jeszcze niedawno nie był częstym zjawiskiem. Jeffree jest synem matki-modelki, dlatego często i chętnie podbierał jej kosmetyki. Opłacało mu się - dziś ma własną firmę kosmetyczną, a na Instagramie śledzi go ponad 10 milionów osób.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020
KOMENTARZE
Lapis
|

James Charles <3 Uwielbiam śledzić jego makijaże i ogolnie jest mega sympatyczny.