Zabieg kwasami po mikrodermabrazji. Czy to bezpieczne? [Porada eksperta]

2013-11-08 16:37 Julita Krzynówek

Chcę wykonać u kosmetyczki serię zabiegów z kwasami. Dodam tylko, że wcześniej stosowałam Monobenzone VIS, ale odstawiłam na kilka dni przed zabiegiem mikrodermabrazji. Czy będę mogła teraz zastosować kwasy?

Stosowany preparat Monobenzone VIS pozwala stwierdzić, że Pani problemem są przebarwienia. Jego działanie terapeutyczne polega na leczeniu hiperpigmentacji (przebarwień) spowodowanych nadmiarem barwnika melaniny.

W momencie zaprzestania kuracji farmakologicznej możemy poddać skórę twarzy działaniu kwasów, o ile nie doszło do jej podrażnienia, gdyż nie ma ku temu przeciwwskazań. Zdecydowanie nie powinno się łączyć obydwu wymienionych form w jednym czasie.

Terapia w gabinecie kosmetycznym oparta na działaniu kwasów zmierza w kierunku wyeliminowania zaburzeń pigmentacyjnych. Jest to działanie zasadne, co udowadniają badania in vitro, które wykazały, że hydroksykwasy mogą hamować tworzenie melaniny.

Na zadowalający efekt kliniczny ma również wpływ ułatwienie przeniknięcia do głębszych warstw naskórka innych substancji rozjaśniających.

Warto wspomnieć, iż po dłuższym zastosowaniu spodziewać się możemy zwiększenia grubości żywej warstwy naskórka. W skórze właściwej natomiast dojdzie do pobudzenia syntezy kolagenu, wzrostu liczby włókien elastynowych, a ponadto naprawy struktur zmienionych przez promieniowanie ultrafioletowe, wzrostu stopnia nawilżenia.

Dzięki temu uzyskamy poprawę wyglądu skóry i wypłycenie drobnych zmarszczek. Seria zabiegowa świetnie przygotuje cerę do niezbyt korzystnych czynników atmosferycznych, jakie niosą za sobą zimowe dni, ponieważ zwiększy odporność i poprawi działanie bariery skórnej.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Julita Krzynówek

Absolwentka wydziału farmaceutycznego Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK. Specjalizuje się w zabiegach na twarz i ciało likwidujących najczęściej spotykane defekty estetyczne jak cellulit i rozstępy, w zabiegach likwidujących tkankę tłuszczową oraz zapobiegających starzeniu się skóry. http://www.dsinstytut.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE