Stosowanie kosmetyków po kuracji światłem IPL [Porada eksperta]

2014-08-28 10:57 Agnieszka Denis

Chciałabym się pozbyć zaskórników zamkniętych i prosaków-nigdy nie miałam większego problemu z trądzikiem zaskórnikowym. Od 4 miesięcy nastąpił problem i chciałabym zastosować leczenie światłem IPL -niestety przeczytałam, że nie można stosować kosmetyków (makijażu) po takim zabiegu przez miesiąc. W związku z tym mam pytanie, po jakim zabiegu mogę używać kosmetyków (podkładu)? Czy mikrodermabrazja diamentowa lub korundowa też wyklucza stosowanie przez miesiąc kosmetyków?

Bzdury! Po wymienionych zabiegach można stosować makijaż. Nawet tego samego dnia. Należy tylko zabezpieczyć skórę kremem z filtrem i bazą. Bywa, że jeżeli makijaż nie jest konieczny w dniu wykonania zabiegu to proponuje moim klientkom "dać" skórze odpocząć.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Denis

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej: przeciwzmarszczkowych, kojąco-naprawczych i nawilżająco-odżywczych.

Uważa, że piękno pochodzi z wnętrza, stawia więc na zdrowy, aktywny tryb życia. Jest w stanie doradzić swoim klientkom zindywidualizowany, kompleksowy zestaw zabiegów i działań, czego efektem jest widoczna poprawa stanu skóry pacjentek. http://www.dsinstytut.pl

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE