Przypalone brwi - sposoby na odrastanie [Porada eksperta]

2014-01-15 16:06 Julita Krzynówek

Kilka lat temu przypaliłam brew zapalniczką. Od tego czasu mam problem z brwiami. Dla symetrii znacznie wyregulowałam drugą brew, aby upodobnić ją do tej pierwszej... Udało mi się je trochę zapuścić, ale nadal nie wyglądają tak, jak przed spaleniem. Czy jest jakiś sposób na to, aby brwi odrosły do swojej normalnej postaci? Czy istnieje sposób na szybsze odrastanie brwi? 

Rzeczywiście proces wzrostu włosów usuniętych w wyniku spalenia jest długi. Jeśli doszło do poparzenia skóry z pozostawieniem blizny, włosy nie odrosną.

Dobrą domową metodą, która działa stymulująco na porost włosów, będzie nanoszenie na "wybrakowane" okolice skóry, podgrzanego uprzednio olejku rycynowego. Olejek należy wmasowywać codziennie wieczorem, nie trzeba zmywać przed snem. Stosujemy do momentu zauważenia efektów.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele preparatów stosowanych miejscowo, pobudzających porost włosów brwi, rzęs. Ich działanie polega m.in. na:

 

  • zwiększeniu ukrwienia, 
  • aktywacji komórek włosa do pracy, 
  • odżywieniu cebulek włosowych. 

 

Należy o nie pytać w aptekach lub profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

Kiedy problem będzie bardziej dokuczliwy, warto zastanowić się nad makijażem permanentnym, po czym stosując wybrany produkt kosmetyczny, czekać na odrost.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Julita Krzynówek

Absolwentka wydziału farmaceutycznego Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK. Specjalizuje się w zabiegach na twarz i ciało likwidujących najczęściej spotykane defekty estetyczne jak cellulit i rozstępy, w zabiegach likwidujących tkankę tłuszczową oraz zapobiegających starzeniu się skóry. http://www.dsinstytut.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE