Przeterminowany podkład mineralny [Porada eksperta]

2014-01-15 13:41 Julita Krzynówek

Zamówiłam w sklepie internetowym sypki podkład mineralny. Kiedy paczuszka doszła okazało się, że jest przeterminowany. Jego data ważności upływa 1/2014. Puder nie był pakowany w folię, ale siteczko było zaklejone papierem zabezpieczającym. Czy taki kosmetyk nadaje się do użycia i czy nie będzie szkodliwy? 

Na opakowaniach, zarówno wyrobów kosmetycznych, jak i spożywczych, daty przydatności, trwałości są po to, by informować kupującego ile czasu, według producenta, produkt zachowa swoje właściwości oraz pozostanie bezpieczny dla zdrowia użytkownika.

Po przeterminowaniu się produktu kosmetycznego bierze Pani odpowiedzialność na siebie, w związku z tym, co stanie się po jego aplikacji.

Z założenia produkt kupiony powinien być:

 

  • nowy, 
  • spełniający normy, w tym odpowiedni termin trwałości.

Proponowałabym skontaktować się ze sklepem internetowym, w celu wymiany podkładu mineralnego na taki, który będzie przystosowany do użytkowania.

 

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Julita Krzynówek

Absolwentka wydziału farmaceutycznego Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK. Specjalizuje się w zabiegach na twarz i ciało likwidujących najczęściej spotykane defekty estetyczne jak cellulit i rozstępy, w zabiegach likwidujących tkankę tłuszczową oraz zapobiegających starzeniu się skóry. http://www.dsinstytut.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE