Peeling z soli jest zdrowy i skuteczny. Zalety peelingów solnych

2017-07-13 11:21

Peeling z soli jest jednym z najskuteczniejszych i najtańszych zabiegów. Sól morska, himalajska i Epsom znane są ze swoich kosmetycznych właściwości. Koją i oczyszczają skórę, a nawet łagodzą podrażnienia. Sól jest łatwo dostępna, dlatego domowe peelingi są szybką, tanią i skuteczną przyjemnością. Dowiedz się, jak przygotować peeling z soli i jak go stosować.

Peeling solny - przepisy
Autor: Thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Przepis na peeling solny z cytryną
  2. Przepis na peeling solny z olejem kokosowym
  3. Przepis na peeling solny z miętą
  4. Przepis na peeling solny z owocami

Sól morska, sól Epsom i siarczan magnezu, powszechnie stosowane w kosmetyce, zawierają minerały, które zbawiennie wpływają na skórę. Sól Epsom bogata jest w magnez, który może zmniejszyć stan zapalny skóry, natomiast siarczany wypłukują toksyny. Sól morska, powstała z odparowania wody morskiej, znana jest ze swoich zdrowotnych właściwości. Wykorzystywana jest do kąpieli oczyszczających i łagodzących skórę. Sól ma właściwości antyseptyczne i działa antybakteryjne. Przy regularnym stosowaniu może zmniejszyć stan zapalny skóry, swędzenie i ból związane z bakteryjną chorobą skóry. Sól zmieszana z oliwą z oliwek, olejem z migdałów lub olejkiem różanym, może tchnąć w skórę zupełnie nowe życie.

Peeling solny ma dodatkowe zalety. Podczas zabiegu wykorzystywane są właściwości soli, a także samo działanie ścierne związane z peelingiem, który oczyszcza skórę, poprawia krążenie i pomaga odblokować pory. Delikatne pocieranie skóry solą, okrężnymi ruchami, usuwa martwe komórki. Gdy skóra nie jest poddawana złuszczaniu, martwe komórki odkładają się i tworzą twardą powłokę. Po peelingu można od razu zauważyć jak gładka, miękka i zaróżowiona stała się skóra. Dlatego tak ważne jest regularne złuszczanie naskórka, szczególnie, gdy zauważysz wrastanie się włosów, twardnienie skóry, czy utrzymującą się tzw. gęsią skórkę.

Złuszczanie solą nie tylko usuwa martwe komórki i wygładza skórę. Wspomaga także regenerację naskórka, pobudza krążenie. Regularne złuszczanie skóry pobudza produkcję nowych komórek. Peeling solny zmniejsza przebarwienia i wyrównuje koloryt skóry, pozostawia ją gładką i naprężoną.

Czytaj też: Sól gorzka - działanie i zastosowanie. Sól gorzka w kosmetyce

Przepis na peeling solny z cytryną

Składniki:

  • 1/2 szklanki drobnej soli morskiej,
  • 1/2 szklanki oliwy z oliwek,
  • 1 łyżka startej skórki cytryny.

Do soli morskiej dodaj oliwę z oliwek i skórkę cytryny, wszystko dokładnie wymieszaj. Nakładaj peeling na wilgotne ciało i masuj okrężnymi ruchami. Dłużej masuj kolana, łokcie, pośladki i wszystkie miejsca, na których zauważysz zgrubienia. Po kilku minutach opłucz skórę letnią wodą, osusz ręcznikiem i nałóż lekki balsam.

Przepis na peeling solny z olejem kokosowym

Składniki:

  • 2 szklanki oleju kokosowego,
  • 1 szklanka soli Epsom,
  • 8 kropli ulubionego olejku eterycznego.

Zadbaj o to, by olej kokosowy był miękki, ale nie rozpuszczaj go całkowicie. Przełóż go do miski, dodaj sól i olejek eteryczny, a następnie dokładnie wszystko wymieszaj. Gotowy peeling nakładaj na wilgotną skórę i masuj przez kilka minut. Umyj skórę i osusz ręcznikiem. Peeling jest na tyle nawilżający, że nie musisz już dodatkowo smarować się balsamem.

Przepis na peeling solny z miętą

Składniki:

Sól himalajską i Epsom przełóż do miski, dodaj olej i wymieszaj. Następnie dodaj kilka kropli olejku z mięty i ponownie zamieszaj. Nakładaj na wilgotne ciało i masuj przez kilka minut. Zwróć uwagę, by peeling nie dostał się w okolice oczu i na skórę twarzy. Olejek miętowy ma silną woń, może podrażniać delikatną skórę twarzy, a w szczególności oczy. Po wykonanym peelingu umyj skórę i osusz ręcznikiem. Nałóż ulubiony balsam lub spryskaj ciało delikatną mgiełką.

Przepis na peeling solny z owocami

Składniki:

Owoc mango obierz ze skóry, oddziel pestkę i rozgnieć widelcem lub zblenduj. Dodaj sól, olej z migdałów i marakuję. Wszystko dokładnie wymieszaj, aby powstała gęsta masa. Nakładaj na skórę i masuj okrężnymi ruchami przez kilka minut. Na koniec umyj skórę pod prysznicem i wytrzyj miękkim ręcznikiem. Nałóż balsam do ciała o egzotycznym zapachu.

Czytaj też: Peeling enzymatyczny, czyli czego potrzebuje delikatna skóra