Moja skóra nie chce wchłaniać kremów [Porada eksperta]

2014-03-04 0:40 Julita Krzynówek

Po nałożeniu na twarz jakiegokolwiek kremu po ok. 10 minutach cała twarz robi się mokra. Mam wrażenie, że skóra nie wchłania wilgoci z kosmetyku, a cała woda "skrapla się", głównie pod oczami i pod nosem. Co może być tego przyczyną i jak sobie z tym radzić?

Przyczyn takiej przypadłości może być wiele. Prawdopodobnie to wina mocno zwartego, o gęstej konsystencji naskórka oraz jego nadmiernego zrogowacenia. Powoduje to uniemożliwienie wchłaniania kremów nawilżających o lżejszej formule. W związku z powyższym należałoby wybrać krem tłustszy, odżywczy, co ułatwi ten proces.

Przyczyna może również tkwić wewnątrz ustroju. Takie objawy występują często u osób borykających się z nadmierną potliwością, u pań wchodzących w okres menopauzy, podczas zaburzeń hormonalnych czy w przypadku problemów z tarczycą.

Na wstępie zalecałabym wykonywanie raz w tygodniu peelingu drobnoziarnistego, by pozbawić zewnętrzną warstwę naskórka martwych komórek, które uniemożliwiają absorpcję emulsji. Dobrym rozwiązaniem będzie także poddanie skóry serii zabiegów złuszczania, jak mikrodermabrazja lub z użyciem kwasów owocowych.

Jeśli powyższe działania nie przyniosą zamierzonego rezultatu, należy skonsultować się z lekarzem celem odnalezienia wewnątrzustrojowej przyczyny poprzez m.in. sprawdzenie poziomu odpowiednich hormonów.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Julita Krzynówek

Absolwentka wydziału farmaceutycznego Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK. Specjalizuje się w zabiegach na twarz i ciało likwidujących najczęściej spotykane defekty estetyczne jak cellulit i rozstępy, w zabiegach likwidujących tkankę tłuszczową oraz zapobiegających starzeniu się skóry. http://www.dsinstytut.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE