Łzawienie oczu po zastosowaniu kosmetyków - co robić? [Porada eksperta]

2014-09-09 10:22
Porada kosmetologa
Autor: Getty Images

Moja mama od lat używała kosmetyków kolorowych, tj. podkłady, kredki do oczu, tusze, które ostatnio zaczęły podrażniać jej oczy. Zaczęła stosować podkłady hypoalergiczne Vichy, AA, podkład mineralny od Serphory i nic jej nie pomogło. Nie chce rezygnować z podkładów, ale zawsze po paru godzinach po użyciu łzawią jej oczy. Jej mama także w jej wieku musiała zrezygnować z malowania z tego powodu.

Łzawienie może być spowodowana z innego powodu. Możliwe, że u mamy są problemy ze wzrokiem, lub jakaś alergia na inne czynniki. Oczy mogą być wysuszone przez tryb pracy. Jeżeli chodzi o podrażnienie w wyniku dostania się kosmetyku to też jest to możliwe, z wiekiem powieki nam opadają skórą wokół oczu, staje się wiotka powodując zwiększenie kontaktu kosmetyku ze śluzówka oka. Wystarczy tylko ograniczyć ilość kosmetyków w okolicy oka, delikatnie nakładać i nie pocierać oka po makijażu.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Denis

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej: przeciwzmarszczkowych, kojąco-naprawczych i nawilżająco-odżywczych.

Uważa, że piękno pochodzi z wnętrza, stawia więc na zdrowy, aktywny tryb życia. Jest w stanie doradzić swoim klientkom zindywidualizowany, kompleksowy zestaw zabiegów i działań, czego efektem jest widoczna poprawa stanu skóry pacjentek. http://www.dsinstytut.pl

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.