Ciemne plamy na dole pośladków - jak się ich pozbyć? [Porada eksperta]

2014-01-15 12:51 Julita Krzynówek

Od kiedy pamiętam, mam ciemne, suche plamy na pośladkach. Wyglądają jak odgnioty od kości i znajdują się w dole pośladków. Czy istnieje możliwość pozbycia się ich raz na zawsze? Próbowałam już domowych metod: nawilżanie balsamami, olejkami, kremy rozjaśniające, peelingi itp. Walka z nimi trwa już 8 lat, nie ma żadnych rezultatów.

Prowadzona pielęgnacja domowa zmienionych miejsc na pośladkach jest prawidłowa. W związku z tym, iż mimo długoletnich starań defekt skóry nie znikł, być może to sygnał, który wskazuje na problem wynikający z zaburzeń wewnątrzustrojowych. W celu weryfikacji bądź wykluczenia tego zalecam pokazanie miejsc lekarzowi, który poczyni dalsze kroki. Jeśli okaże się, że wewnątrzustrojowa przyczyna nie jest znana, może być to związane z wrodzoną, miejscową dysfunkcją białka filagryny, które odpowiada za produkcję czynnika naturalnie nawilżającego skórę - NMF. W jego skład wchodzi mieszanina związków wiążących wodę w naskórku, dzięki czemu zachowuje on właściwy poziom nawilżenia, a tym samym elastyczność. Powód drugi to zbyt mała aktywność gruczołów łojowych w tych miejscach. W takim przypadku pozostaje dalsza troska w postaci właściwej pielęgnacji domowej i zaakceptowanie zmian skórnych. W celu zniwelowania przebarwienia można skorzystać z zabiegu złuszczania za pomocą peelingu chemicznego o wysokim stężeniu, dostępnego w profesjonalnych gabinetach.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Julita Krzynówek

Absolwentka wydziału farmaceutycznego Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK. Specjalizuje się w zabiegach na twarz i ciało likwidujących najczęściej spotykane defekty estetyczne jak cellulit i rozstępy, w zabiegach likwidujących tkankę tłuszczową oraz zapobiegających starzeniu się skóry. http://www.dsinstytut.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Iwa
|

Pani ekspertka chyba nie bardzo ma pojecie co autorka ma na mysli.
Od dlugiego siedzenia robia sie takie jakby siniaki ( odcisniete od kosci) szczegolnie u szczuplych osob. To nic wspolnego z bialkami i innymi wewnatrzustrojstwami nie ma. To defekt zwyczajnie czysto kosmetyczny.
Droga autirko na krzeslo poduszka nawilzac dalej jak najmniej siedziec brac wit A.