Jak kłaść żel na tips? [Porada eksperta]

Bardzo podobają mi się tipsy żelowe. Zakupiłam już lampę UV i żele, ale nie wiem ile i jakie żele kładziemy na tips? I czy żel przy zdobieniu nakładamy na całego paznokcia czy tylko tam, gdzie zdobimy?

Faktycznie tipsy żelowe są bardzo efektowne. Dobrze, że zakupiłaś lampę i żele. Prócz tego jest niezbędny dobry pędzelek do nakładania żelu i płyn do przemywania masy po każdym wyjęciu spod lampy. Profesjonalnie żelu nakładamy na tips lub na szablon (zależy od techniki) 3 warstwy (niektórzy nakładają 2 grubsze). Nie wiem dokładnie jakiego żelu używasz – 3-fazowy, 1-fazowy? Niezależnie jednak od tego uważam, że 3 warstwy to jest standard. Każdą z osobna warstwę żelu utwardzamy w lampie – zależnie od typu żelu od 30 sekund do 3 minut. I po każdorazowym wyjęciu przemywamy masę specjalnym płynem. Pamiętajmy, że nie dotykamy żelem do skórek (nie zalewamy ich). Po drugiej warstwie nałożonego żelu opiłowujemy paznokieć, nadajemy mu końcowy kształt, przemywamy znów płynem i nakładamy ostatnią warstwę.
Jeśli chodzi o zdobnictwo – czyli np. zatapianie w żelu cyrkoni, aqua elementów czy np. brokatu, to kładziemy żel na całym paznokciu, a nie tylko w miejscu zdobienia. Dzięki temu uzyskamy równość paznokci. Po zatopieniu wybranych elementów wkładamy je pod lampę w celu ich utwardzenia, a następnie kładziemy na nie jeszcze jedną warstwę by je przykryć i wtedy elementy będą trwałe i długo utrzymają się w paznokciu sztucznym. Na koniec zabiegu możemy położyć bezbarwny lakier, by paznokieć bardziej błyszczał i nie zmatowiał. Zachęcam również bardzo do przejścia profesjonalnego kursu np. robienia tipsów oraz wzornictwa. Kursy takie są bardzo ciekawe, wiele można z nich wynieść i jest ich szeroki wybór. Sama wiele takich kursów przeszłam (zarówno podstawowych, jak i doszkalających) i mogę z czystym sumieniem polecić i zachęcić. Jeśli pojawią się dodatkowe pytania do tego, co napisałam powyżej, zachęcam do kolejnych pytań.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Kaczorowska

Odpowie na każde pytanie dotyczące pielęgnacji rąk, nóg i zdobienia paznokci. Wykonuje profesjonalny manicure i pedicure, zdobi paznokcie na różne okazje. Wykonuje manicure hybrydowy, oraz tipsy żelowe.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE