Zdobienie paznokci przy żelu i hybrydzie [Porada eksperta]

Czy jeśli mam pomalowane paznokcie kolorem (żelem albo hybrydą), to na ten kolor mogę od razu kłaść tasiemkę (paski), naklejki wodne, zwykłe naklejki, brokaty? Czy po wyjęciu z lampy UV nie trzeba przemywać warstwy dyspersyjnej, czy w niektórych przypadkach trzeba? Czy na koniec daje się top albo żel nabłyszczacz?

Żel zawsze przemywamy cleanerem - po każdej jego warstwie, hybrydę przemywamy tylko na końcu, czyli po nałożeniu top cout. Czyli żel przemywasz, kładziesz ozdoby i znów pokrywasz żelem, by utrwalić zdobienie. Ozdoby na hybrydę najlepiej nakleić/nałożyć przed top cout. W przypadku żelu na koniec nakładasz żel nabłyszczający lub zwykły żel, którym robiłaś poprzednie warstwy, a w przypadku hybrydy - top.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Kaczorowska

Odpowie na każde pytanie dotyczące pielęgnacji rąk, nóg i zdobienia paznokci. Wykonuje profesjonalny manicure i pedicure, zdobi paznokcie na różne okazje. Wykonuje manicure hybrydowy, oraz tipsy żelowe.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE