Paznokcie się rozdwajają [Porada eksperta]

2013-04-08 13:49
Porada stylistki paznokci
Autor: Getty Images

Od jakiegoś czasu zaczęły mi się rozdwajać paznokcie. Nie wiem co jest tego powodem, ponieważ stosuję krem do rąk regularnie i nic się wcześniej takiego nie działo. Co zrobić, aby poprawić stan paznokci?

Droga Kasiu, problem rozdwajających się paznokci pojawia się dość często. Używanie kremu do rąk to za mało, by im pomóc. Przede wszystkim zachęcam do zakupu szklanego lub kamiennego pilnika do piłowania paznokci. Dzięki niemu paznokcie nie będą się rozdwajały ponownie i zamykane są „uszczerbki” zrobione już w paznokciach. Po takim opiłowaniu nałóż na paznokcie odżywkę by je wzmocnić i utwardzić (odżywka jest również niezbędna, gdy na paznokieć nakładasz kolorową emalię). Na rynku jest duży wybór odżywek – w tym również do paznokci rozdwajających się. Polecam firmę Inglot lub L'Oreal. Nadal używaj oczywiście kremu do rąk – a jeszcze lepiej, gdy będzie to krem do rąk i paznokci. Warto smarować ręce kremem nawet parę razy dziennie. Staraj się unikać bezpośredniego kontaktu ze środkami chemicznymi podczas np. porządków domowych. Detergenty bardzo szkodzą zarówno skórze dłoni jak i paznokciom. Poza tym zachęcam do jedzenia marchwi lub do picia soku z marchwi. Prosta czynność, a naprawdę pomaga paznokciom i przy okazji również cerze.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Kaczorowska

Odpowie na każde pytanie dotyczące pielęgnacji rąk, nóg i zdobienia paznokci. Wykonuje profesjonalny manicure i pedicure, zdobi paznokcie na różne okazje. Wykonuje manicure hybrydowy, oraz tipsy żelowe.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.