Regeneracja paznokci u stóp - co mogę zrobić? [Porada eksperta]

2015-02-20 15:28
Porada stylistki paznokci
Autor: Getty Images

Od małego byłam chłopczycą, nie chciałam o siebie dbać i teraz o to bardzo żałuję. Moje paznokcie u stóp są zniszczone. Kiedy je obcinam, bardzo łatwo się łamią, natomiast paznokieć u małego palca wydaje się grubszy i do tego całkiem mały. Czasami boję się, że wypadnie. Jak postępować żeby odbudować paznokcie?

Odbudową paznokci zajmują się lekarze specjaliści. Ja mogę podpowiedzieć, jak o nie na nowo zadbać. Powinnaś raz na 2 tygodnie robić pełen pedicure - czyli obcięcie, opiłowanie paznokci, wycięcie skórek, zniwelowanie narastającego naskórka na stopach i nawilżenie ich kremami. Jeśli paznokcie łatwo się łamią, należy je obcinać na krótko, smarować oliwką do paznokci i używać odżywki wzmacniającej. U większości osób palce małe mają bardzo minimalny paznokieć, a czasem w ogóle go nie ma, i na to raczej nic nie poradzimy. Jeżeli nie będziesz zmogła sama sobie z tym poradzić - odwiedź sprawdzony salon kosmetyczny, gdzie pedikiurzystka wykona to fachowo, lub spróbuj najpierw sama zastosować się do moich porad :)

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Kaczorowska

Odpowie na każde pytanie dotyczące pielęgnacji rąk, nóg i zdobienia paznokci. Wykonuje profesjonalny manicure i pedicure, zdobi paznokcie na różne okazje. Wykonuje manicure hybrydowy, oraz tipsy żelowe.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.