Pękające paznokcie u nóg [Porada eksperta]

Paznokieć u dużego palca pęka wszerz, a jak tylko odrośnie, to za chwilę dzieje się znowu to samo. Nie jest przebarwiony ani nic innego się z nimi nie dzieje - po prostu sobie pęka w połowie paznokcia.

Droga Elu,
jeżeli Twoje paznokcie nie mają żadnych przebarwień i jak piszesz, nic złego się z nimi nie dzieje, a jedynym problemem pękanie, to przede wszystkim może to być brak wapnia w organizmie. To może powodować wysuszenie paznokci, a co za tym idzie ich dużą łamliwość. Zapewne Twoje paznokcie są mocno przesuszone, więc należałoby je porządnie natłuścić. Proponuję oliwkę specjalnie przeznaczoną do paznokci. Smaruj nią paznokcie 2 razy dziennie – poprzez wcieranie w płytkę. Ja od wielu lat takiej używam zarówno do paznokci u stóp jak i u rąk. Polecam np. Inglot, Nail Tek. Dobrze by było, gdybyś zakupiła sobie w aptece dowolnie wybrany preparat wzmacniający z magnezem i cynkiem. I ostatnia rzecz dopełniająca prawidłowy wzrost i hamująca łamanie paznokci to odpowiedni pilnik, którym nadajesz im kształt jak i za pewne skracasz. Absolutnie nie używaj pilników metalowych. Pozostawiają one nierówne brzegi, a co za tym idzie - paznokcie rozdwajają się i kruszą. Polecam pilniki papierowe i szklane – dostępne w sklepach kosmetycznych. Jeśli zastosujesz powyższe zalecenia – pękanie paznokci powinno ustąpić po ok. 2-4 tygodniach.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Kaczorowska

Odpowie na każde pytanie dotyczące pielęgnacji rąk, nóg i zdobienia paznokci. Wykonuje profesjonalny manicure i pedicure, zdobi paznokcie na różne okazje. Wykonuje manicure hybrydowy, oraz tipsy żelowe.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE