Paznokcie u stóp [Porada eksperta]

Witam, mam pytanie związane z płytką paznokci u stóp. Paznokieć u najmniejszego palca jest bardzo gruby i nie przypomina "zwykłego" paznokcia. Po kąpieli obcinam go "z góry". Utrudnia mi on noszenie obuwia odkrywającego palce. Nieestetycznie on wygląda. Jak mogę poprawić jego wygląd? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Droga Kasiu najmniejszy paznokieć u stóp u większości osób narażony jest na tzw "ściskanie" przez buty. Jest trochę przez nas zapomniany :) a buty są niestety tak profilowane,że najmniejszy palec ma po prostu mało miejsca. Często jest zniekształcony, malutki i często ma mało widoczny, a u niektórych zanika w ogóle. Jedyna rada ode mnie to raz w tygodniu zmiękczaj go kąpielą, następnie zmiękczaj go płynem do skórek i twardszym pilnikiem spiłuj paznokieć od góry (ja tak właśnie robię) i na koniec krem nawilżający lub tłusty. Po jakimś czasie paznokieć stanie się bardziej miękki, elastyczny i będzie estetyczniej wyglądał. Jeśli moja rada nie spełni Twoich oczekiwań proponuję wizytę u dermatologa.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Kaczorowska

Odpowie na każde pytanie dotyczące pielęgnacji rąk, nóg i zdobienia paznokci. Wykonuje profesjonalny manicure i pedicure, zdobi paznokcie na różne okazje. Wykonuje manicure hybrydowy, oraz tipsy żelowe.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE