Paznokcie u stóp [Porada eksperta]

Od półtora roku walczę z suchością paznokci u stóp. Korzystałam już z wielu sposobów: odżywki, żele, oliwki itp. Nic niestety nie pomogło - dalej są suche, brzydkie i w dodatku zaczynają żółknąć. Zbliża się lato, a ja nie mogę założyć butów, które odsłaniają stopy. Co robić w takiej sytuacji?

Droga Marto, przede wszystkim musimy znaleźć przyczynę żółknięcia paznokci. Mogą to powodować ciemne lakiery, którymi malujesz paznokcie. Pamiętaj, że zawsze kładąc lakier na paznokcie używaj odżywki/bazy – nawet przy lakierze jasnym. Jeżeli jednak zauważyłaś plamy żółte na paznokciach, to radzę wybrać się do dermatologa, żeby obejrzał fachowym okiem i wykluczył np. grzybicę. Póki co, proponuję następujące metody – polecam zakup wybielającej odżywki do paznokci np. firmy Alesandro lub Bio Solution. Z firmy Alesandro są również tabletki wybielające płytkę paznokciową. I oczywiście spróbuj typowo domowej metody czyli zanurz paznokcie na około 2 min. w wyciśniętym soku z cytryny.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Kaczorowska

Odpowie na każde pytanie dotyczące pielęgnacji rąk, nóg i zdobienia paznokci. Wykonuje profesjonalny manicure i pedicure, zdobi paznokcie na różne okazje. Wykonuje manicure hybrydowy, oraz tipsy żelowe.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE