Jak poprawić wygląd paznokci po obgryzaniu? [Porada eksperta]

2013-04-08 14:23

Przez ponad 10 lat obgryzałam paznokcie. Do dwóch miesięcy tego nie robię. Płytka paznokcia jest krótka i szeroka, a paznokcie i skórki bardzo suche. Czy kiedyś wydłużą się? Co zrobić, żeby nawilżyć porządnie paznokcie i skórki wokół nich?

Obgryzanie paznokci przez 10 lat naruszyło zapewne ich strukturę wzrostu i ształt. Może już nigdy nie wrócić on do ideału, ale co nieco można poprawić. Paznokcie obgryzane są bardzo słabe, miękkie i potrzebują czasu, by dojść do siebie. Często zdarza się, że tracą swój kształt, zaczynają się falować i przybierają dziwne formy, a nawet zmieniają kolor. Radzę bardzo regularnie je obcinać lub opiłowywać jak najkrócej - dzięki temu wzmocnisz je (przez miesiąca). Boki paznokci, w najszerszym miejscu, staraj się regularnie spiłowywać, by nadać im odpowiedni kształt na przyszłość. Koniecznie kup sobie dobrą odżywkę, którą regularnie stosuj polecam Nail Tek II, Sally Hansen do rozdwajających się i miękkich paznokci. Używaj kremów do rąk i oliwki do paznokci, którą smaruj skórki. W aptece kup preparat wzmacniający z cynkiem i wapniem, łykaj witaminy. Jedz dużo warzyw polecam świeżą marchewkę. Przy regularnym obcinaniu i wzmacnianiu paznokci możesz liczyć na to, że zaczną prawidłowo rosnąć, a kształt zacznie ci odpowiadać. Na koniec - pamiętaj o zdrowym odżywianiu i konsekwencji w działaniu.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Kaczorowska

Odpowie na każde pytanie dotyczące pielęgnacji rąk, nóg i zdobienia paznokci. Wykonuje profesjonalny manicure i pedicure, zdobi paznokcie na różne okazje. Wykonuje manicure hybrydowy, oraz tipsy żelowe.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.