Odklejanie się paznokci żelowych [Porada eksperta]

2013-04-07 17:04
Porada stylistki paznokci
Autor: Getty Images

Od niedawna zajmuję się przedłużaniem paznokci i czasem nie wiem, z jakiego powodu odklejają się po bokach paznokcie żelowe robione na tipsie. Używam dobrych produktów, odtłuszczam, staram się nie zalewać skórek, zmatowiam szczególnie przy bokach. Nie wiem, co robię źle.

Najczęstszym powodem odklejania się tipsa po bokach jest niedokładne pokrycie boczków masą - czyli w Twoim przypadku żelem. Mogłaś np. położyć zbyt cieniutką warstwę żelu. Mogła być na tyle cienka, że zaczęła się kruszyć, zaczęła dostawać się tam woda i pazurek się odkleja z boku. Drugim powodem może być zbyt mocne wypiłowanie żelu podczas uzupełniania tipsów. Zbyt mocne przejechanie pilnikiem po paznokciu powoduje szczelinę przez którą potem dostaje się np. woda, detergenty, które spod paznokcia wypłukują klej i tips się odkleja.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Kaczorowska

Odpowie na każde pytanie dotyczące pielęgnacji rąk, nóg i zdobienia paznokci. Wykonuje profesjonalny manicure i pedicure, zdobi paznokcie na różne okazje. Wykonuje manicure hybrydowy, oraz tipsy żelowe.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.