Odbudowa płytki paznokcia po tipsach [Porada eksperta]

Mam problem z odbudową płytki paznokciowej. Niedawno miałam tipsy, po ich ściągnięciu strasznie zniszczyła się płytka, nie wiem, jak sobie z tym poradzić.

Nawet po ściągnięciu tipsów nie powinnaś mieć strasznie zniszczonej płytki paznokciowej. Należy to robić delikatnie i z wyczuciem, by nie narazić płytki na uszkodzenia. Jeśli jednak problem jest, to zalecam: obcinanie paznokci na bardzo krótko, opiłowywanie tylko pilnikami papierowymi, zakup dobrej odżywki wzmacniającej, utwardzającej, zakup oliwki do skórek (wsmarowywać oliwkę nawet kilka razy dziennie), przez minimum 3 miesiące nie zakładać nowych tipsów, wzmocnić paznokcie również "od środka" - zakup skrzypu polnego, dawkowanie: 1-2 tabletki dziennie, przez okres minimum 3 miesięcy, do wszelkich prac domowych zalecam używanie rękawiczek, by nie było bezpośredniego kontaktu środków chemicznych z płytką paznokciową.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Kaczorowska

Odpowie na każde pytanie dotyczące pielęgnacji rąk, nóg i zdobienia paznokci. Wykonuje profesjonalny manicure i pedicure, zdobi paznokcie na różne okazje. Wykonuje manicure hybrydowy, oraz tipsy żelowe.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE