Od czego zacząć pielęgnację paznokci? [Porada eksperta]

2016-01-23 14:44
Porada stylistki paznokci
Autor: Getty Images

Mam problem z moimi paznokciami. Są one trochę pomierzwione od góry i te miejsca są troszkę ciemne (nie brudne). Moim problemem jest też zbyt częste skubanie skórek przy płytce paznokcia. W sumie mój problem paznokci dotyczy tylko i wyłącznie kciuków, ale o nie właśnie mi chodzi. Będę bardzo wdzięczny za radę, jak pozbyć się chęci skubania oraz jak najlepiej zacząć dbać o męskie paznokcie.

Zachęcam do wizyty w profesjonalnym salonie i wykonanie usługi manicure. Po niej będziesz wiedział, jak należy o nie dbać i podobnie czynności wykonasz następnym razem sam w domu. Paznokcie powinny być krótko przecięte, dobrze opiłowanie zgodnie z preferencjami i jeśli jest taka konieczność, wycięte lub odsunięte skórki. Na koniec pamiętamy o kremowaniu rąk i paznokci, żeby nie były suche, a dobrze nawilżone. Chęć skubania musisz u siebie zniwelować do zera i tylko Ty sam możesz nad tym zapanować.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Kaczorowska

Odpowie na każde pytanie dotyczące pielęgnacji rąk, nóg i zdobienia paznokci. Wykonuje profesjonalny manicure i pedicure, zdobi paznokcie na różne okazje. Wykonuje manicure hybrydowy, oraz tipsy żelowe.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.