Miękkie i powoli rosnące paznokcie [Porada eksperta]

Co mam zrobić, by paznokcie szybciej rosły i nie były takie miękkie jak obecnie. Niektóre paznokcie to aż wyginają mi się w drugą stronę!

Przede wszystkim zachęcam do robienia manicure raz w tygodniu, który polega na nałożeniu na skórki specjalnego płynu do zmiękczania ich, odsunięciu skórek lub i delikatnym ich wycięciu. Następnie opiłuj paznokcie wg ulubionego kształtu (polecam pilniczek szklany lub papierowy, nie używaj metalowych) i następnie posmaruj paznokcie i skórki przeznaczoną specjalnie do nich oliwką. Niech oliwka sama wsiąknie około 5-10 minut, a jej pozostałości wytrzyj chusteczką. Jak pazurki będą już bez oliwki, można nałożyć odżywkę.
W Twoim przypadku zachęcam do zakupu odżywki wzmacniającej i utwardzającej – polecam Nail Tek II. Stosuję się ją jako kuracje 7-dniową, kładąc warstwę na warstwę bez zmywania uprzedniej. Następnie kładziemy wybrany lakier kolorowy.
Pamiętaj również o używaniu kremu do rąk i paznokci, który warto wsmarować parę razy dziennie w dłonie, np. po każdym umyciu rąk (ręce myj żelami, które nie zawierają mydła, ponieważ mydło strasznie wysusza dłonie) i grubszą warstwę kremu na noc.
Prócz tego w związku z tym, że paznokcie Twoje są miękkie i wyginają się w drugą stronę, proponuję by Twoje paznokcie nie były za długie, bo gdy za bardzo wystają poza opuszek łatwiej można je uszkodzić, złamać i wygiąć. Paznokcie również bardzo cierpią, jeśli poddajemy je różnym detergentom podczas porządków domowych. Zachęcam do używania rękawiczek, dzięki którym paznokcie nie mają bezpośredniego kontaktu z detergentami.
Na wygląd naszych dłoni i paznokci ma wpływ również nasza dieta czyli musimy zdrowo i odpowiednio się odżywiać. Proponuję, szczególnie zimą, pić sok z marchwi lub innych warzyw, które lubisz. Zastosować miesięczną kurację z tabletkami skrzypu polnego (2 razy dziennie po 1 tabletce). Nie zapominajmy w naszej diecie o produktach, które powinny zawierać: potas, żelazo, wapń, białko, magnez i oczywiście witaminy – szczególnie z grupy B. Myślę, że po tej dawce moich porad :) i Twojego zastosowania się do nich paznokcie Twoje wrócą do równowagi.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Kaczorowska

Odpowie na każde pytanie dotyczące pielęgnacji rąk, nóg i zdobienia paznokci. Wykonuje profesjonalny manicure i pedicure, zdobi paznokcie na różne okazje. Wykonuje manicure hybrydowy, oraz tipsy żelowe.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE