Manicure tytanowy krok po kroku. Wady i zalety paznokci tytanowych

2016-10-07 13:01

Manicure tytanowy jest alternatywą dla hybrydy. Utrzymuje się równie długo, ale nie niszczy paznokci. Kolorowy proszek jest łatwy w użyciu, dlatego taki manicure można wykonać w domu. Dowiedz się, jak zrobić manicure tytanowy i jak łatwo usnąć go z paznokci.

Manicure tytanowy krok po kroku. Wady i zalety paznokci tytanowych
Autor: Thinkstockphotos.com Manicure tytanowy jest bezpieczny dla zdrowia, szybki w wykonaniu i bardzo trwały. Można go stosować jako formę wzmacniania łamliwych paznokci.

Spis treści

  1. Manicure tytanowy krok po kroku
  2. Zobacz na filmie, jak wygląda manicure tytanowy
  3. Jak usunąć manicure tytanowy?
  4. Manicure tytanowy w okresie ciąży i karmienia piersią

Manicure tytanowy to nowoczesny sposób na wzmacnianie paznokci. Dzięki tej metodzie uzyskujemy trwałość przy zachowaniu naturalnej grubości płytki paznokcia. Manicure tytanowy jest  bezpieczny na skóry i zdrowia. Powinien utrzymać się do 4 - 5 tygodni, wszystko zależy od tempa wzrostu naszych paznokci.

Manicure tytanowy stosowany jest jako metoda wzmacniania naturalnie cienkich i łamliwych paznokci.

Manicure tytanowy nie wymaga używania lampy UV, odtłuszczaczy, jest to zabieg bezzapachowy i nie niszczy płytki paznokcia. Metodę można stosować do wydłużenia paznokci za pomocą formy lub tipsa. Manicure tytanowy to prosty i szybki sposób na domową stylizację paznokci, bezpieczny dla kobiet w ciąży. Przed wizytą u stylistyki paznokci należy zadbać o kondycję paznokci i skóry, ponieważ proszek używany do manicure tytanowego może osadzać się na oderwanych skórkach.

Manicure tytanowy krok po kroku

  1. Dezynfekujemy dłonie.
  2. Przygotowujemy paznokcie - matowimy delikatnie płytkę paznokcia.
  3. Nakładamy na całą płytkę paznokcia cienką warstwę żelu (Gel Base), a następnie wkładamy paznokieć do pojemniczka z kolorowym pudrem.
  4. Pyłek przyklei się do płytki i pokryje ją już po pierwszym zanurzeniu, ale czynność po wyschnięciu należy powtórzyć. Nadmiar pyłku/proszku strzepujemy.
  5. Nakładamy lakier nawierzchniowy (Gel Top).
  6. Na koniec nakładamy płyn (Sealer) – dzięki niemu paznokieć zostaje utwardzony i całkowicie wysuszony.
  7. Smarujemy paznokcie oliwką.

Zobacz na filmie, jak wygląda manicure tytanowy

Jak usunąć manicure tytanowy?

  • Przy użyciu frezarki – tzw. spiłowanie mechaniczne (najszybsza metoda).
  • Zmywanie acetonem – nasączone waciki przykładamy do paznokci na kilka minut.
  • Usuwanie za pomocą pilnika - spiłowanie powierzchni paznokcia. Trwa to niestety bardzo długo.

Przy każdej z metod należy bardzo uważać, by nie uszkodzić płytki paznokcia.

Zdaniem eksperta
Joanna Kaczorowska - stylistka paznokci

Jaki kształt paznokcia wybrać?

Kształt paznokcia wybiera każdy indywidualne, zależy to od preferencji i gustu. Dobieramy taki kształt paznokci, jaki nam najbardziej się podoba, w jakim się najlepiej czujemy. Istnieje kilka podstawowych kształtów paznokci, z których można wybrać coś dla siebie:

- okrągły - polecany osobom, które mają łamliwe paznokcie, ponieważ jest odporny na uszkodzenia. Taki kształt paznokcia jest łatwy w utrzymaniu i pielęgnacji, nie zadziera się.

- Owalny - wysmukla i wydłuża optycznie paznokcie. Kształt owalny łatwo utrzymać i odtworzyć w domu.

- Kwadratowy - może poszerzać palce, dlatego polecany jest przy smukłych dłoniach. Najlepiej prezentuje się przy średnich i długich paznokciach. Najczęściej taki kształt paznokcia idzie w parze z jego przedłużeniem (np. akrylem).

- Migdał - najpopularniejszy obecnie kształt paznokcia. Wygląda idealnie przy długich paznokciach, wysmukla i wydłuża dłoń.

Tuż przed porodem lekarz może poprosić o usunięcie manicure, by móc przyjrzeć się naturalnej płytce paznokcia.

Manicure tytanowy może być wykonywany również w okresie karmienia piersią. Produkty kosmetyczne nie przenikają do pokarmu i nie są zagrożeniem dla zdrowia dziecka.

Manicure tytanowy w okresie ciąży i karmienia piersią

Manicure tytanowy jest bezpieczny dla przyszłej mamy. Do jego wykonania używa się preparatów, które nie są silnie chemiczne (w pudrach znajduje się sproszkowany minerał - dwutlenek tytanu). Nie korzysta się również z lampy UV. Do zdejmowania manicure tytanowego stylistka używa acetonu lub frezarki, co jest znacznie bezpieczniejsze dla kobiet w ciąży, które nie powinny przebywać w duszących oparach. Warto jednak wziąć pod uwagę, że w okresie ciąży wzrasta wrażliwość na niektóre zapachy lub substancje, a alergie skórne występują niekiedy częściej niż przed ciążą.