Manicure tytanowy krok po kroku. Wady i zalety paznokci tytanowych

Manicure tytanowy jest alternatywą dla hybrydy. Utrzymuje się równie długo, ale nie niszczy paznokci. Kolorowy proszek jest łatwy w użyciu, dlatego taki manicure można wykonać w domu. Dowiedz się, jak zrobić manicure tytanowy i jak łatwo usnąć go z paznokci.

Manicure tytanowy to nowoczesny sposób na wzmacnianie paznokci. Dzięki tej metodzie uzyskujemy trwałość przy zachowaniu naturalnej grubości płytki paznokcia. Manicure tytanowy jest  bezpieczny na skóry i zdrowia. Powinien utrzymać się do 4 - 5 tygodni, wszystko zależy od tempa wzrostu naszych paznokci.

Manicure tytanowy stosowany jest jako metoda wzmacniania naturalnie cienkich i łamliwych paznokci.

Manicure tytanowy nie wymaga używania lampy UV, odtłuszczaczy, jest to zabieg bezzapachowy i nie niszczy płytki paznokcia. Metodę można stosować do wydłużenia paznokci za pomocą formy lub tipsa. Manicure tytanowy to prosty i szybki sposób na domową stylizację paznokci, bezpieczny dla kobiet w ciąży. Przed wizytą u stylistyki paznokci należy zadbać o kondycję paznokci i skóry, ponieważ proszek używany do manicure tytanowego może osadzać się na oderwanych skórkach.

Manicure tytanowy krok po kroku

  1. Dezynfekujemy dłonie.
  2. Przygotowujemy paznokcie - matowimy delikatnie płytkę paznokcia.
  3. Nakładamy na całą płytkę paznokcia cienką warstwę żelu (Gel Base), a następnie wkładamy paznokieć do pojemniczka z kolorowym pudrem.
  4. Pyłek przyklei się do płytki i pokryje ją już po pierwszym zanurzeniu, ale czynność po wyschnięciu należy powtórzyć. Nadmiar pyłku/proszku strzepujemy.
  5. Nakładamy lakier nawierzchniowy (Gel Top).
  6. Na koniec nakładamy płyn (Sealer) – dzięki niemu paznokieć zostaje utwardzony i całkowicie wysuszony.
  7. Smarujemy paznokcie oliwką.

Zobacz na filmie, jak wygląda manicure tytanowy

Jak usunąć manicure tytanowy?

  • Przy użyciu frezarki – tzw. spiłowanie mechaniczne (najszybsza metoda).
  • Zmywanie acetonem – nasączone waciki przykładamy do paznokci na kilka minut.
  • Usuwanie za pomocą pilnika - spiłowanie powierzchni paznokcia. Trwa to niestety bardzo długo.

Przy każdej z metod należy bardzo uważać, by nie uszkodzić płytki paznokcia.

Zdaniem eksperta
Joanna Kaczorowska - stylistka paznokci

Jaki kształt paznokcia wybrać?

Kształt paznokcia wybiera każdy indywidualne, zależy to od preferencji i gustu. Dobieramy taki kształt paznokci, jaki nam najbardziej się podoba, w jakim się najlepiej czujemy. Istnieje kilka podstawowych kształtów paznokci, z których można wybrać coś dla siebie:

- okrągły - polecany osobom, które mają łamliwe paznokcie, ponieważ jest odporny na uszkodzenia. Taki kształt paznokcia jest łatwy w utrzymaniu i pielęgnacji, nie zadziera się.

- Owalny - wysmukla i wydłuża optycznie paznokcie. Kształt owalny łatwo utrzymać i odtworzyć w domu.

- Kwadratowy - może poszerzać palce, dlatego polecany jest przy smukłych dłoniach. Najlepiej prezentuje się przy średnich i długich paznokciach. Najczęściej taki kształt paznokcia idzie w parze z jego przedłużeniem (np. akrylem).

- Migdał - najpopularniejszy obecnie kształt paznokcia. Wygląda idealnie przy długich paznokciach, wysmukla i wydłuża dłoń.

Manicure tytanowy w okresie ciąży i karmienia piersią

Manicure tytanowy jest bezpieczny dla przyszłej mamy. Do jego wykonania używa się preparatów, które nie są silnie chemiczne (w pudrach znajduje się sproszkowany minerał - dwutlenek tytanu). Nie korzysta się również z lampy UV. Do zdejmowania manicure tytanowego stylistka używa acetonu lub frezarki, co jest znacznie bezpieczniejsze dla kobiet w ciąży, które nie powinny przebywać w duszących oparach. Warto jednak wziąć pod uwagę, że w okresie ciąży wzrasta wrażliwość na niektóre zapachy lub substancje, a alergie skórne występują niekiedy częściej niż przed ciążą.

Tuż przed porodem lekarz może poprosić o usunięcie manicure, by móc przyjrzeć się naturalnej płytce paznokcia.

Manicure tytanowy może być wykonywany również w okresie karmienia piersią. Produkty kosmetyczne nie przenikają do pokarmu i nie są zagrożeniem dla zdrowia dziecka.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Toki
|

Lubię tytany (od Revi), generalnie staram się je stosować zawsze w przerwach między hybrydami, dla poprawienia kondycji płytki. I ta metoda się sprawdza jak na razie :)

morska
|

@Lidia powinnaś najpierw zbadać podłoże alergii i wyleczyć dłonie. Ale faktem jest, że tytany nie uczulają, przynajmniej o tym nie słyszałam.

Dora
|

@Lidia jeśli odpowiednio zastosujesz produkty tytanowe i nie będą one miały kontaktu ze skórą, nic nie powinno wywołać alergii. Przede wszystkim jednak nie powinnaś aplikować jakiegokolwiek produktu na zranione/niewygojone paznokcie - najpierw zrób przerwę od mani, zalecz, a potem wykonaj próbę z tytanami, najlepiej u profesjonalisty.

Lidia
|

Mam problem nie mogę stosować żeli uv bo występuje mi alergia i pęka mi skura pod paznokciami aż do wielkich rany czy mogła bym stosować tytan do paznokci zamias żeli uv

mery
|

dla problematycznej płytki tez się nadaje :-) ale szkolenie jest bardzo ważne co firma to inne techniki nakładania tytanu

dominium
|

Contra, miałam to samo, najpierw mnie straszyli sztywnością a później okazało się, że nosi mi się tytany tak samo wygodnie, jak hybrydy xD

Contra
|

Jakiś czas wzbraniałam się przed tytanami, bo słyszałam o jego sztywności i odpryskiwaniu. Ostatecznie dałam się przekonać i nie żałuję. Fakt, to metoda "twarda", ale zupełnie nie ma wpływu na moje odczuwanie :) także opinie o sztywności są imho przesadzone, i może wynikają z błędnego stosowania produktu/budowania paznokcia....

tempest
|

Mam jak najlepsze doświadczenia zarówno z mani tytanowym, jak i Revi - bardzo solidny pancerz,a przy tym naprawdę wyglądający naturalnie!

warlock
|

Póki co miałam mani tytanowe raz, zrobione pudrami termicznymi Revi, i nosiło się wyjątkowo dobrze :) wrażenie sztywności wcale nie doskwiera tak mocno, jak się przyjęło, plus szybko się można obyć z tym :)

lirys
|

Lubię tytany właśnie za ich naturalność, dzięki cieniutkim warstwom wyglądają dużo "lżej" od hybryd :) dlatego już jakiś czas temu zamieniłam hybrydy na pudry Revi.