Kurs stylizacji paznokci [Porada eksperta]

2013-03-31 9:46
Porada stylistki paznokci
Autor: Getty Images

Chciałabym się dowiedzieć, czy po ukończeniu kursu stylizacji paznokci będę mogła podjąć samodzielną pracę jako stylistka?

Droga Doroto,
po ukończeniu odpowiedniego kursu będziesz mogła podjąć pracę jako stylistka. Po ukończonych kursach dostaje się dyplomy lub certyfikaty mówiące o zakończonym przez Ciebie kursie czyli „zgodę” na wykonywanie zawodu. Nie zapominajmy jednak o podstawowych zasadach. Jak zapewne wiesz ukończenie jednego kursu to trochę za mało, by od razu zostać stylistka paznokci. Warto ukończyć zarówno kurs podstawowy czyli manicure, pedicure oraz poznać teoretyczną wiedzę o znajomości branży, jak i szeroko rozumianej stylizacji paznokci czyli: żel, akryl, jedwab, zdobnictwo i wiele dodatkowych kursów pojawiających się co krok w firmach szkoleniowych. W tej dziedzinie, jak i w innych, warto być na bieżąco z nowościami. Kurs to jedno, zdobycie wprawy/doświadczenia i umiejętności w wykonywaniu zabiegów to drugie. Decyzja należy do Ciebie, czy zawód będziesz chciała wykonywać na własną rękę czyli założyć swój salon (własną firmę), czy pracować u kogoś w salonie (np. na umowę zlecenie). Zarówno jedna jak i druga opcja wymaga przemyślenia i udania się do odpowiednich urzędów w celu załatwienia formalności (jeśli chodzi o założenie własnej działalności). Pozdrawiam

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Kaczorowska

Odpowie na każde pytanie dotyczące pielęgnacji rąk, nóg i zdobienia paznokci. Wykonuje profesjonalny manicure i pedicure, zdobi paznokcie na różne okazje. Wykonuje manicure hybrydowy, oraz tipsy żelowe.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.