Jakie żele i lakiery do paznokci wybrać? [Porada eksperta]

2016-02-16 23:06

Jestem początkująca i nie wiem, jakie żele wybrać, a chcę takie, które długo będą się trzymały paznokci i będzie dobrze się na nich pracowało. Czy żele IBD są dobre na początek? Które pani poleca? Czy można używać lakierów hybrydowych z Bluesky albo Semilac na IBD? Jakie żele kolorowe wybierać?

Żele IBD to bardzo dobry wybór. Firma jest od wielu lat na rynku i ma bardzo dobre produkty, nie żółkną, nie odchodzą, jest kilka gęstości. Na rynku jest duży wybór produktów do stylizacji paznokci w różnej cenie i warto próbować różnych, by znaleźć swój ulubiony. Co do hybryd, polecam, bo sama na nich pracuję, produkty firmy Semilac. Produkty tej firmy są świetne jakościowo, długo się utrzymują, są wydajne i w rozsądnej cenie. Oczywiście technikę żelu i hybrydy możesz łączyć i zachęcam do tego. Paznokcie 2-3 tygodnie wyglądają bardzo dobrze.

Jeśli chodzi o żele kolorowe to kupowałam w różnych firmach, raczej tańszych i wszystkie były ok. Ogromny wybór produktów do paznokci jest na targach kosmetycznych organizowanych kilka razy w roku w różnych miastach Polski. Można na nich wypróbować produkty, podpatrzeć techniki stylizacji paznokci, zapoznać się z nowościami i kupić produkty w atrakcyjnych cenach.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Kaczorowska

Odpowie na każde pytanie dotyczące pielęgnacji rąk, nóg i zdobienia paznokci. Wykonuje profesjonalny manicure i pedicure, zdobi paznokcie na różne okazje. Wykonuje manicure hybrydowy, oraz tipsy żelowe.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.