Jak poradzić sobie z zawijającymi się paznokciami? [Porada eksperta]

Od jakiegoś czasu sama nakładam sobie żel i zauważyłam, że nieważne, jak bardzo długie są paznokcie, to zakrzywiają mi się ku dołowi. Przeważnie piłuję je w migdał i uzupełniam żelem. W tym momencie ściągnęłam żel i skróciłam paznokcie, bo bardzo się wywijały. Co może powodować taki efekt?

Wiele osób ma ten problem z paznokciami. Część osób od urodzenia, u innych pojawia się w wieku dojrzewania. Taka ich uroda. W takim przypadku najlepiej obcinać je na krótko i smarować kilka razy dziennie oliwką. Dzięki niej będą mocno nawilżane i natłuszczane i będą mniej się zakrzywiać.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Kaczorowska

Odpowie na każde pytanie dotyczące pielęgnacji rąk, nóg i zdobienia paznokci. Wykonuje profesjonalny manicure i pedicure, zdobi paznokcie na różne okazje. Wykonuje manicure hybrydowy, oraz tipsy żelowe.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE