Dlaczego żel odchodzi od płytki paznokcia? [Porada eksperta]

2015-10-13 0:18
Porada stylistki paznokci
Autor: Getty Images

Mam problem z przedłużaniem paznokci na szablonie. Paznokcie odchodzą od płytki. Zmieniłam żel oraz lampę UV, ponieważ ekspedientka w sklepie kosmetycznym powiedziała, że problemem może być chińska lampa, którą miałam. Jednak żel dalej odchodzi. Proszę o radę, co mam jeszcze zrobić.

Zacznijmy od początku, ponieważ przyczyna odchodzenia żelu od płytki może tkwić w przygotowaniu paznokci. Bardzo ważne jest przed nałożeniem żelu dokładne zmatowienie płytki. Należy to robić kostką lub delikatnym pilnikiem. Pamiętając również o miejscach przy skórkach. Następnie należy odtłuścić płytkę i nałożyć primer. Samo nakładanie żelu jest bardzo ważne. Najczęstszym błędem, przez który odchodzi żel, jest podczas jego formowania "zalewanie" skórek. Żel nie może dotykać skórek. Musi być minimum 1 mm odstępu. Lepiej nie nakładać grubych warstw żelu. Utwardzaj masę w lampie zgodnie z liczbą minut wskazaną na żelu. Zawsze sprawdzaj, czy produkty są świeże (nieprzeterminowane). Pamiętaj o wymianie żarówek w lampie UV.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Kaczorowska

Odpowie na każde pytanie dotyczące pielęgnacji rąk, nóg i zdobienia paznokci. Wykonuje profesjonalny manicure i pedicure, zdobi paznokcie na różne okazje. Wykonuje manicure hybrydowy, oraz tipsy żelowe.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.