Tipsy w słonej wodzie [Porada eksperta]

Chodzi o to, jak zachowają się paznokcie zrobione metodą żelową na tipsie podczas plażowania i kąpieli w morzu.

Droga Magdo,
wszystkie rodzaje paznokci sztucznych, w tym żelowe nie lubią „ekstremalnych” zmian. W tym przypadku jest to słona woda i zapewne przy okazji wysoka temperatura powietrza :). Duże znaczenie ma również, czy dużo czasu będziesz spędzała w słonej wodzie. Jeśli są to co jakiś czas kąpiele w morzu, które nie trwają strasznie długo, to z dobrze zrobionymi tipsami nic nie powinno się stać. Ja osobiście wypróbowałam to na sobie. W tamtym roku miałam paznokcie żelowe i zażywałam dość częstych kąpieli w wodzie słonej i paznokcie przetrwały bez uszczerbku. Natomiast tak jak pisałam powyżej, wszystko musi mieć umiar. Nie można godzinami trzymać paznokci w wodzie a potem wystawić je np. na skwar słońca. Dla paznokci jest to „szok” termiczny. Najpierw woda, która zmiękcza, potem sól, która wysusza i potem jeszcze silne słońce, które jeszcze bardziej je wysusza. Jednym zdaniem – jeśli wszystko będzie w odpowiednich proporcjach, paznokcie nie powinny ucierpieć po kąpielach :)

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Kaczorowska

Odpowie na każde pytanie dotyczące pielęgnacji rąk, nóg i zdobienia paznokci. Wykonuje profesjonalny manicure i pedicure, zdobi paznokcie na różne okazje. Wykonuje manicure hybrydowy, oraz tipsy żelowe.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE