Tipsy w słonej wodzie [Porada eksperta]

2013-04-07 2:57 Joanna Kaczorowska

Chodzi o to, jak zachowają się paznokcie zrobione metodą żelową na tipsie podczas plażowania i kąpieli w morzu.

Droga Magdo,
wszystkie rodzaje paznokci sztucznych, w tym żelowe nie lubią „ekstremalnych” zmian. W tym przypadku jest to słona woda i zapewne przy okazji wysoka temperatura powietrza :). Duże znaczenie ma również, czy dużo czasu będziesz spędzała w słonej wodzie. Jeśli są to co jakiś czas kąpiele w morzu, które nie trwają strasznie długo, to z dobrze zrobionymi tipsami nic nie powinno się stać. Ja osobiście wypróbowałam to na sobie. W tamtym roku miałam paznokcie żelowe i zażywałam dość częstych kąpieli w wodzie słonej i paznokcie przetrwały bez uszczerbku. Natomiast tak jak pisałam powyżej, wszystko musi mieć umiar. Nie można godzinami trzymać paznokci w wodzie a potem wystawić je np. na skwar słońca. Dla paznokci jest to „szok” termiczny. Najpierw woda, która zmiękcza, potem sól, która wysusza i potem jeszcze silne słońce, które jeszcze bardziej je wysusza. Jednym zdaniem – jeśli wszystko będzie w odpowiednich proporcjach, paznokcie nie powinny ucierpieć po kąpielach :)

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Kaczorowska

Odpowie na każde pytanie dotyczące pielęgnacji rąk, nóg i zdobienia paznokci. Wykonuje profesjonalny manicure i pedicure, zdobi paznokcie na różne okazje. Wykonuje manicure hybrydowy, oraz tipsy żelowe.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020
KOMENTARZE