Czy nakładać żel na bazę od hybryd? [Porada eksperta]

Chciałabym zacząć robić sobie paznokcie żelowe w domu, oczywiście na naturalnej płytce. Ostatnio widziałam wykańczanie paznokci żelowych top coatem hybrydowym. Czy jest taka możliwość, że nakładamy bazę do hybryd, następnie żel w określonym kolorze i wykańczamy top coatem od hybryd? Jestem ciekawa, bo zmniejsza to koszty zaczęcia zabawy żelami, jeżeli ma się zestaw do hybryd. Czy aby robić żele na naturalnej płytce, musimy mieć ten żel podkładowy/budujący? Czy można go rzeczywiście zastąpić bazą hybrydową?

Łączenie metody żelowej z hybrydową jest bardzo popularne i często stosowane. Nie widzę jednak sensu kładzenia bazy hybrydowej pod żel. Wystarczy, że masz żel jednofazowy, czyli taki, którym możesz zrobić wszystkie warstwy paznokcia. Na odtłuszczoną płytkę kładziesz 1 warstwę żelu, utwardzasz i albo kładziesz następną warstwę żelu, albo od razu kolor hybrydy. Jeśli kładłaś jako drugą warstwę hybrydę, to na koniec kładziesz top coat hybrydy.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Kaczorowska

Odpowie na każde pytanie dotyczące pielęgnacji rąk, nóg i zdobienia paznokci. Wykonuje profesjonalny manicure i pedicure, zdobi paznokcie na różne okazje. Wykonuje manicure hybrydowy, oraz tipsy żelowe.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE