Czy można łączyć żel z hybrydą? [Porada eksperta]

Jeśli robię paznokcie żelowe w jakichś kolorach, a chcę jeszcze pomalować je szarym, a go nie mam, a mam za to szary lakier hybrydowy, to czy mogę go użyć?

Lakiery hybrydowe bardzo dobrze trzymają się paznokci żelowych. Natomiast nie mieszałabym jednocześnie żelu z hybrydą. Pamiętaj, że lakier hybrydowy musi mieć pod sobą bazę i na sobie top. Żel tych produktów nie potrzebuje. Jeśli robisz paznokcie 2-, 3-kolorowe, to najbezpieczniej robić je tylko żelami lub tylko hybrydami. Mieszanie metody żelowej i hybrydowej tylko wtedy jest trwałe, jeśli najpierw wykonasz i utwardzisz żel, a następnie wykonasz 3 kroki hybrydy.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Kaczorowska

Odpowie na każde pytanie dotyczące pielęgnacji rąk, nóg i zdobienia paznokci. Wykonuje profesjonalny manicure i pedicure, zdobi paznokcie na różne okazje. Wykonuje manicure hybrydowy, oraz tipsy żelowe.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE