Bolący paznokieć [Porada eksperta]

2013-04-07 21:39
Porada stylistki paznokci
Autor: Getty Images

Nie wiem co zrobić z wrastającym paznokciem u stopy. Raz go wycięłam i teraz mi wrasta i bardzo boli. Kiedy boli to znów go wycinam żeby nie bolało. Chciałabym pozbyć się tego problemu na zawsze. Co zrobić?

Droga Beato,
kolejne „domowe” wycinanie paznokcia zapewne nie pomoże Ci w opanowaniu wrastania paznokcia. Polecam metodę stosowaną coraz częściej w salonach - jest to bezbolesny zabieg, polegający na założeniu na paznokieć klamry korygującej. Założenie jej przynosi bardzo szybką ulgę dla bolących paznokci. Nie przeszkadza ona w codziennym życiu. Taki zabieg można wykonać w salonie kosmetycznym. Warto również by paznokieć zobaczył specjalista, który zadecyduje, jaka metoda w tym konkretnym przypadku jest najlepsza. Może się okazać, że wystarczy profesjonalny pedicure czyli właściwe opiłowanie i fachowe wycięcie wrastającego paznokcia. Po takim zabiegu może się okazać, że problem zniknie.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Kaczorowska

Odpowie na każde pytanie dotyczące pielęgnacji rąk, nóg i zdobienia paznokci. Wykonuje profesjonalny manicure i pedicure, zdobi paznokcie na różne okazje. Wykonuje manicure hybrydowy, oraz tipsy żelowe.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.