Bezpieczeństwo żeli UV [Porada eksperta]

Czy żele uv są bezpieczne dla samych stylistek? Na opakowaniach nic nie jest napisane, a ja miałam przykry incydent ze stylistką po kursie (wzywane było pogotowie, parę osób było podtrutych)...

Witam,
w swoim ponad 10-letnim stażu stylistki paznokci nie spotkałam się z jakimkolwiek zatruciem poprzez wdychanie żelu podczas standardowej pracy, jaką jest robienie tipsów metodą żelową. Zawsze trzeba używać żeli profesjonalnych, polecanych i znanych firm, które oferuje nasz rynek. Żele nieznanego pochodzenia po „niby” atrakcyjnych cenach należy omijać szerokim łukiem. Profesjonalne kosmetyki na pewno kupimy na targach, pokazach, szkoleniach i w profesjonalnych hurtowniach lub sklepach artykułów dla manikiurzystek. Jeszcze parę lat temu, kiedy na nasz rynek wchodziły tipsy, a co za tym idzie pierwsze akryle i żele, to owszem miały one mocno nieprzyjemny i duszący zapach, a nawet niektóre akryle wywoływały pieczenie oczu. Ale tak jak pisałam, nigdy nie było to na tyle silne by internował lekarz. A żele tak na prawdę od zawsze były bezwonne. Wyjątkiem mogą być oczywiście osoby, które mogą być uczulone na jeden ze składników znajdujących się w żelu, ale jest to na pewno sporadyczne. Teraz, gdy na rynku - również polskim - jest ogromny wybór firm zarówno szkoleniowych jak i sprzedających te artykuły, bez obaw można oddać w ręce profesjonalisty, który ma bardzo dobre, fachowe, bezpieczne i sprawdzone produkty, na których się uczymy zawodu, a potem na co dzień na nich pracujemy. A firmy te bardzo często mają 15-20letnie doświadczenie.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Kaczorowska

Odpowie na każde pytanie dotyczące pielęgnacji rąk, nóg i zdobienia paznokci. Wykonuje profesjonalny manicure i pedicure, zdobi paznokcie na różne okazje. Wykonuje manicure hybrydowy, oraz tipsy żelowe.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE