Tatuaż

Tatuaż z henny - jak go zrobić? Jest łatwy do wykonania, dlatego może go wykonać każdy, kto ma artystyczną smykałkę. Tatuaż z henny to doskonała alternatywa dla tradycyjnego tatuażu, bo henna szybko się wymywa i nie pozostawia śladów na skórze. Sprawdź, jak zrobić tatuaż z henny i przygotować ciemną pastę domowym sposobem oraz dowiedz się, ile kosztuje tatuaż z henny.
Tatuaż oka to coraz popularniejsza, ale nie zawsze bezpieczna forma modyfikacji ciała. Wymaga od tatuatora nie tylko precyzji, ale i dokładnej wiedzy, jak go wykonać - tatuaż na oku nie jest przecież tym samym, co na skórze. Dlatego też zarówno decyzja o jego zrobieniu, jak i wybór tatuatora powinny być dobrze przemyślane - mówi Roni, nasz ekspertka - prekursorka wykonywania tatuażu oka w Polsce i Anoxi, która niemal straciła wzrok na skutek nieudanej próby wykonania tatuażu oka.
Stereotyp wytatuowanego recydywisty należy do przeszłości. Tatuaż i przekłuwanie ciała, czyli piercing, są dziś modne nie tylko wśród młodzieży. Ale moda ta wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami. Jeśli chcesz sobie zrobić tatuaż albo przekłuć język poszukaj pewnego i sprawdzonego salonu.
Tatuaż powstaje w wyniku wszczepiania za pomocą specjalnej igły pigmentu pod skórę. Ingerencja igły w nasze ciało może nieść za sobą ryzyko zakażenia poważnymi chorobami, w tym żółtaczką i wirusem HIV. Dlatego każdy, kto pragnie ozdobić swoje ciało, powinien znać podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wykonywania tatuażu.
Skaryfikacja, czyli blizna na żądanie, to jedna z najbardziej inwazyjnych i nieodwracalnych metod ozdabiania ciała. Decydują się na to tylko odważni i zdeterminowani. Jak wygląda zabieg skaryfikacji krok po kroku i gdzie najlepiej go wykonać?
Jak usunąć tatuaż? Jak pozbyć się tej niechcianej już "ozdoby" ciała? To zależy m.in. od wielkości tatuażu, jego lokalizacji, koloru i sposobu wykonania. Skutecznie i w miarę szybko można pozbyć się tatuażu bardzo płytkiego, czasowego. Więcej pracy wymaga usuwanie tatuaży permanentnych, czyli tych wykonanych na całe życie. Sprawdź, jak usunąć tatuaż i czy można zrobić to samemu, domowymi sposobami.
Kiedy zrobić tatuaż? Najlepiej w czasie, kiedy nasza skóra nie będzie poddawana intensywnemu oddziaływaniu promieni słonecznych. Mogą one bowiem przyczynić się do wyblaknięcia tatuażu, utrudnić proces gojenia, a nawet doprowadzić do poważnych dolegliwości zdrowotnych, np. zapalenia płuc i krwi. Sprawdź, o jakiej porze roku najlepiej wykonać "dziarę" i czy tatuaż można zrobić latem.
Twój tatuaż się nie goi? Nawet największa dbałość o sterylność podczas wykonywania tatuażu nie zapewni nam pełnego bezpieczeństwa, jeśli po wyjściu z salonu nie będziemy przestrzegać pewnych zasad higieny. Sprawdź, co robić, gdy świeży tatuaż się nie goi i jak go prawidłowo pielęgnować.
Usuwanie tatuażu laserem to najpopularniejszy sposób pozbycia się niechcianej ozdoby ze skóry. Jak przebiega zabieg wywabiania tatuażu laserem? Czy zostają blizny? I czy każdy tatuaż można usunąć? Odpowiadamy na pytania dotyczące procedury!