Piercing

Piercing to bardzo popularna metoda ozdabiania ciała. Piercing należy wykonać w ściśle określonych warunkach, by móc się cieszyć efektem bez nieprzyjemnych konsekwencji. Jak wybrać studio? Na co zwracać uwagę podczas piercingu? O co pytać piercera? Dowiedz się wszystkiego na temat piercingu!
Kolczyki można nosić na każdej części ciała. Jednak ze względu na to, że nos to miejsce, w którym spotykają się wdychane wraz z powietrzem wirusy i bakterie, piercing nosa wymaga szczególnej ostrożności.
Piercing to inwazyjny zabieg, który powinien być wykonany przez profesjonalistę w sterylnych warunkach. Jednak nawet zachowanie wszelkich zasad higieny przez piercera nie gwarantuje pełnego zabezpieczenia przed chorobami i infekcjami. Pielęgnacja przekłutego miejsca jest równie istotna, co samo wykonanie zabiegu.
Piercing intymny to zakładanie kolczyków w sutkach, wargach sromowych, łechtaczce czy napletku. Choć stanowisko lekarzy jest w tej sytuacji jednoznaczne – piercing może prowadzić do rozwoju infekcji, reakcji alergicznej i innych, trudnych do leczenia konsekwencji – instalowanie biżuterii w miejscach intymnych ma swoich zwolenników. Twierdzą oni, że kolczyk zwiększa ich atrakcyjność seksualną i potęguje doznania erotyczne. Inni jednak wracają do salonu piercingu, by pozbyć się tej "ozdoby"...
Kolczyk w języku lub w wardze może stać się przyczyną kłopotów. Okazuje się bowiem, że ponad 70 procent osób mających piercing - kolczyki w wardze albo w języku prędzej czy później trafia do dentysty z uszkodzonymi zębami. Dlatego przed zdecydowaniem się na taki zabieg, warto wiedzieć z jakimi powikłaniami i skutkami ubocznymi ze strony zębów może wiązać się piercing warg czy języka.
Stereotyp wytatuowanego recydywisty należy do przeszłości. Tatuaż i przekłuwanie ciała, czyli piercing, są dziś modne nie tylko wśród młodzieży. Ale moda ta wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami. Jeśli chcesz sobie zrobić tatuaż albo przekłuć język poszukaj pewnego i sprawdzonego salonu.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020