Nawyki powodujące opadanie piersi. Tego unikaj!

2020-11-12 14:11 Magda Mazurek

Każda kobieta chce, aby jej piersi były piękne długo. Są w końcu atrybutem kobiecości. Jednak niektóre nasze nawyki mogą sprawić, że piersi staną się obwisłe jeszcze przed czasem. Jakie to nawyki? Czego unikać.

Naturalną rzeczą jest, że piersi z biegiem lat tracą na jędrności. Wpływają na nie przebyte porody i karmienia piersią, a także nasze nawyki. Te złe sprawiają, że nasza skóra starzeje się szybciej, traci na jędrności, a piersi opadają.

Do przedwczesnego starzenia się piersi, bo tak nazwiemy proces ich opadania, prowadzą:

  • palenie tytoniu

Palenie tytoniu jest nałogiem, który odbija się negatywnie na całym organizmie. Zawarte w papierosach metale ciężkie, toksyny i inne szkodliwe substancje sprawiają, że starzejemy się o wiele szybciej. Wiele komórek ulega także zniszczeniu przez wolne rodniki.

Skóra również odczuwa dotkliwe skutki palenia. Szybciej staje się pomarszczona, nabiera często nietetycznego koloru. To wina papierosów!

Palenie odpowiada także za przedwczesne starzenie się skóry na piersiach!

  • niewłaściwie dobrany biustonosz

Niestety niewłaściwie dobrany biustonosz może powodować starzenie się piersi. Nie może być on ani zbyt luźny, ani za obcisły. Dobrze dobrany biustonosz może zapewnić naszym piersiom piękno na dłużej!

  • wahania wagi

To, co nie służy naszej skórze (także taj na piersiach) są wahania wagi. Tycie i chudnięcie, chudnięcie i tycie - zostawiają ślady. Mogą to być rozstępy, może to być nieestetycznie wisząca skóra. Jedno jest pewne - wahania wagi nie są naszym sprzymierzeńcem w walce o piękne piersi.

  • brak ruchu

Jędrna skóra, to skóra osób, które chociaż trochę się ruszają! Wtedy mięśnie pracują, a skóra się napina. Są także specjalne ćwiczenia ujędrniające biust. Warto je wykorzystywać. Polecamy: 5 prostych ćwiczeń na jędrny biust [WIDEO]

  • opalanie

Słońce sprawia, że skóra starzeje się szybciej. Uważaj na promienie słońca, także na dekolcie. Mogą sprawić, że skóra szybciej zacznie wisieć. A nieestetyczny dekolt ciężko będzie ukryć.

  • nieprawidłowa postawa ciała

Niestety na opadanie piersi wpływa także niewłaściwa postawa ciała. Garbienie się, pochylanie do przodu, krzywienie kręgosłupa. Wszystko to może się przełoży na kształt naszych piersi i ich opadanie ku dołowi.

Polecamy: Co jeść, żeby mieć piękną i jędrną skórę?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.