Depilacja miejsc intymnych - którą metodę wybrać?

2013-09-11 11:31

Moda na fryzury intymne (albo ich całkowity brak) jest coraz popularniejsza. Wielu mężczyzn podnieca gładko wygolony wzgórek łonowy, a panie chętniejsze są do seksu oralnego, gdy penis partnera nie tonie w bujnym gąszczu. Jak jednak depilować miejsca intymne, by nie doznać podrażnień i infekcji? Sprawdź wady i zalety różnych metod depilacji miejsc intymnych.

Depilacja intymna maszynką do golenia

Najpopularniejszym sposobem depilowania miejsc intymnych jest użycie maszynki do golenia i pianki.

Plusy: dostępność akcesoriów i ich niska cena, łatwość wykonania zabiegu.

Minusy: włoski szybko odrastają i stają się mocniejsze, zabieg trzeba często powtarzać i istnieje ryzyko zacięcia się w miejscu, które wolno się goi z powodu wilgoci i braku naturalnego wietrzenia.

Posłuchaj o depilacji miejsc intymnych. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Depilacja intymna preparatem chemicznym

Inną powszechnie stosowaną metodą jest depilacja z użyciem depilatora chemicznego.

Plusy: dokładność, włoski nieco wolniej odrastają niż przy goleniu, są też słabsze.

Minusy: możliwość uczulenia na preparat do depilacji. Delikatna skóra i śluzówka w miejscach intymnych są szczególnie skłonne do podrażnień, a preparaty chemiczne mogą ją podrażniać bardzo, ba nawet wywoływać uczulenie. Dlatego przed depilacją należy wykonać próbę, czy środek nas nie uczula.

Depilacja miejsc intymnych elektrycznym depilatorem

Kolejną metodą depilacji miejsc intymnych jest użycie elektrycznego depilatora. To metoda bolesna, nawet jeśli nasz depilator wyposażony jest w końcówkę chłodzącą, bo nie polega na niczym innym jak wyrywaniu włosków.

Plusy: depilacja wykonywana systematycznie sprawia, że włoski po niej odrastają powoli i są coraz słabsze, bo usuwane są wraz z cebulkami.

Minusy: podrażnienie i zaczerwienienie skóry, które w miejscu intymnym mogą się dość długo utrzymywać. Bolesność zabiegu to drugi z minusów – trzeba jasno powiedzieć, że usuwanie owłosienia za pomocą mechanicznego depilatora w ogóle jest nieprzyjemne, a w miejscach intymnych – wrażliwszych niż reszta ciała – bolesne jeszcze bardziej.

Depilacja miejsc intymnych woskiem

Depilacja woskiem to także jeden ze sposobów pozbywania się owłosienia w miejscach intymnych. Działa podobnie jak depilator elektryczny – usuwa włoski przez wyrwanie ich. Dlatego plusy i minusy przeprowadzania tego zabiegu w miejscach intymnych są właściwie identyczne. Depilację woskiem można przeprowadzić samodzielnie – podobnie jak dotychczas wymienione zabiegi, ale skuteczniejsza i dokładniejsza będzie ta przeprowadzona w gabinecie kosmetycznym. Jednym z minusów depilacji woskiem jest możliwość poparzenia się nim – tym większa, gdy depilacja dotyczy stref intymnych.

Depilacja miejsc intymnych pastą cukrową

Podobnie działa także depilacja masą cukrową, czyli najbezpieczniejsza wśród wszystkich metod i równie skuteczna jak depilator czy wosk.

Plusy. Depilacja pastą cukrową może być stosowana przez alergików i osoby z wrażliwą skórą. Jest ona znacznie mniej bolesna niż depilacja woskiem, nie ma możliwości poparzeń lub urazów skórnych, ponieważ pasta w trakcie depilacji ma temperaturę zbliżoną do temperatury ciała. Skóra po zabiegu depilacji masą cukrową jest tylko lekko zaczerwieniona, o wiele mniej niż to ma miejsce w przypadku depilacji woskiem.

Minusy. Minusem depilacji pastą cukrową jest jej cena – przeciętnie dwa razy wyższa niż depilacji woskiem.

Usuwanie włosów z miejsc intymnych laserem

Plusy. Depilacja laserowa jest równie bezpieczna jak golenie maszynką, nie boli i jest bardzo skuteczna. Wiązka lasera wnika głęboko w skórę i niszczy cebulkę włosa. Barwnik włosa (melanina) pochłaniana energię wytwarzaną przez laser, która następnie zmienia się w energię termiczną i niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa. Warunkiem uzyskania zadowalających efektów jest dobór odpowiedniej mocy i czasu trwania impulsu, które są zależne od rodzaju skóry i włosów.

Minusy. Minusem depilacji laserowej jest obrzęk lub zaczerwienienie depilowanej skóry. Powinny one ustąpić po kilku godzinach lub maksymalnie - 2–4 dniach. W tym czasie na podrażnioną skórę nie należy stosować mydła, spirytusu, toników na bazie dezodorantów, myć się czystą wodą lub preparatami bez mydła. Minusem depilacji laserowej jest też jej cena – koszt tego zabiegu jest najwyższy z wymienionych. Kolejne zabiegi depilacyjne należy powtarzać co 4–8 tygodni (zależnie od części ciała i cech indywidualnych) aż do uzyskania odpowiedniego efektu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Karolina Witkowska
|

Korzystałam z depilacji laserowej bikini, moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie bo włoski po prostu znikają bezpowrotnie! Mówię to z pełną odpowiedzialnością bo jestem po 6zabiegach także możecie mi wierzyć!

mckagan123
|

Są osoby, które nie mogą zniesc nadmiernego owłosienia swojego ciała, a codzienne golenie może doprowadzic do szału. Dobrym sposobem jest trwałe usunięcie włosów z danego obszaru ciała.

panipaszczak
|

ja zawsze używałam maszynek. RAZ próbowałam wosku i myślałam, że się zapłaczę z bólu:P nie wiem, czy mam tak wrażliwą skórę, czy sama sobie wkręcam, ale takie zabiegi są dla mnie nie do wytrzymania. maszynka jest ok, bo nic nie boli, no ale trzeba bardzo często powtarzać. już mam powoli dość, teraz zima to pół biedy, ale przed latem na pewno zainwestuje w laser (dermamed chyba ma to w swojej ofercie) i sie pozbede problemu;p

Mira
|

Też używam Panasonic, ale wolę depilator. Jak używam na mokro, to nie boli jakoś szczególnie. Fakt, że trzeba do tego przywyknąć, ale wolę to niż codzienne golenie.

Amanda
|

Mój depilator elektryczny leży w szafie i się kurzy. Jestem mało odporna... Wolę depilację pastą cukrową.

tasta
|

ja mam elektryczna golarke panasonica, idzie mi szybciej niz zwykla maszynka a bolu zadnego - wiec to moim zdaniem najlepsze rozwiazanie

kimi
|

Stosuję do depilacji paste cukrową- nie tylko miejc intymnych i jestem zadowolona, bardziej niż z depilacji depilatorem elektrycznym. Nie wyklucza to oczywiście podrażnień po zabiegu,dlatego do higieny intymnej używam tylko bardzo łagodnego, a zarazem skutecznie oczyszczającego i pielęgnującego moją śluzówkę i skórę preparatu Ważne też aby depilację pastą cukrową wykonać poprawnie- depilujemy z włosem , a nie pod włos!

Marika
|

Ja bardzo długo goliłam się zwykłą maszynką bo po kremach do depilacji mam uczulenie które zaraz zamienia się w okropną i bolesną infekcję. Tyle że problem był taki iż po maszynce miałam straszne chrosty i wrastające włoski, i kiedy tylko wszystko się wygoi to tak naprawdę trzeba się golić od nowa... W końcu skusiłam się na laser i wybrałam salon kosmetyczny Laser Glamour w Łodzi. http://www.laserglamour.pl/ Po skończonej sesji włoski nie pojawiają się już 4 miesiąc, skóra jest gładka bez włosków czy zaczerwienień.