Cellulit – tabletki na cellulit. Jakie tabletki na cellulit są skuteczne?

2017-07-31 14:42 Monika Majewska

Tabletki na cellulit zawierają wiele dobroczynnych substancji, które zapobiegają powstawaniu pomarańczowej skórki. Jest ich jednak tak wiele, że trudno zgadnąć, które z nich są dla nas najlepsze. Zobacz, jakie substancje są najskuteczniejsze w walce z cellulitem. Jakie składniki powinny zwierać tabletki na cellulit?

Tabletki na cellulit - ich rodzaje i zadania

Tabletki na cellulit mają za zadanie przyspieszyć metabolizm komórkowy, a tym samym proces lipolizy, czyli proces rozkładania tłuszczów do takiej postaci, w której będą one mogły być usunięte z organizmu. Druga grupa tabletek na cellulit ma za zadanie poprawić mikrocyrkulację krwi i limfy, w celu prawidłowego rozłożenia się komórek tłuszczowych i usunięcia zalegających toksyn z organizmu. Z kolei celem tabletek na cellulit wodny jest eliminacja wody z organizmu wraz z zawartymi w niej toksynami.

Jak pozbyć się cellulitu [WIDEO]

Tabletki na cellulit. Cel: spalenie tkanki tłuszczowej

Najczęstszym składnikiem tabletek na cellulit jest wyciąg z morszczynu, który stymuluje przemianę materii i ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej. Kolejny składnik, olej rybi, zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, które pobudzają metabolizm. Są one bowiem odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowego poziomu tłuszczów w naszym organizmie. Natomiast zielona herbata przyspiesza proces redukcji komórek tłuszczowych oraz zapobiega utracie jędrności skóry.

Tabletki na cellulit. Cel: pobudzenie cyrkulacji krwi

  • Olej z ogórecznika, a konkretnie zawarty w nim kwas gamma linolenowy, wpływa na prawidłową cyrkulację krwi w skórze oraz dostarcza do jej komórek potrzebny tlen. Wspomaga także proces oczyszczania organizmu z toksyn.
  • Wyciąg z wąkrotki azjatyckiej wspomaga krążenie krwi i limfy, przez co zapobiega zaleganiu komórek tłuszczowych w organizmie. Poprawia także kondycję włókien kolagenowych i zapobiega ich rozwarstwianiu.
  • Wyciąg z nasion winogron jest źródłem przeciwutleniaczy, które chronią komórki skóry przed wolnymi rodnikami. Wyciąg z nasion winogron działa także ochronnie na naczynia krwionośne.
  • Wyciąg z czerwonej herbaty poprawia krążenie podskórne oraz zmniejsza opuchliznę, która jest spowodowana problemami z retencją płynów w organizmie.

Tabletki na cellulit. Cel: zwalczyć cellulit wodny

  • Opuncja figowa i mniszek pospolity wykazują właściwości moczopędne, dzięki czemu pomagają usunąć z organizmu nadmiar płynów i zawarte w nich toksyny.
  • Wyciąg z pokrzywy wspomaga eliminację wody z organizmu oraz zbędnych produktów przemiany materii.
  • Kwas hialuronowy wiąże wodę w komórkach skóry, przez co nawilża naskórek i sprawia, że jest on gładki i mniej podatny na powstawanie cellulitu wodnego.
  • Algi morskie są bogate w składniki mineralne, witaminy i aminokwasy, w związku z tym stanowią bombę regeneracyjną dla skóry z cellulitem.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.