Sennik – szczur. Co oznaczają sny o szczurze?

Szczur - sennik pisze o nim najczęściej jako o złym omenie. Przeczytaj, co według sennika oznacza sen ze szczurem w roli głównej?

Spis treści:

 1. Sennik - szczur: co może oznaczać sen o szczurze?
  Posłuchaj, co oznacza sen ze szczurem w roli głównej. To materiał z cyklu, dobrze posłuchać. Podcasty z poradami.

  Sennik - szczur: co może oznaczać sen o szczurze?

  Sennik - szczur biegający

  Sen o biegnącym szczurze może zwiastować wielką miłość do śniącego, który nieświadomie ucieka przed wielkim uczuciem. Ale może również być odzwierciedleniem niepokoju i zagrożenia, które wkradły się lub wkradną w życie – to tłumaczenie pochodzi ze starych senników egipskich.

  Sennik - szczur w domu

  Taki sen świadczy o zapowiedzi zmian. Niestety mogą one być zarówno pozytywne, jak i negatywne. Wiele zależy wówczas od kontekstu, w którym śni się szczur. Wiele szczurów może świadczyć o nadejściu tłustych dni – są symbolami bogactwa i dostatku. Jeden szczur w domu, według niektórych senników, jest znakiem nadchodzących sporów rodzinnych.

  Czytaj też: Sennik - krew. Co oznacza sen o krwi?

  Sennik - biały szczur/czarny szczur

  Kolor gryzonia, którego widzimy, może mieć znaczenie dla wyjaśnienia snu. Czarny szczur ma złe konotacje – jest kojarzony ze zdradą, podstępem, któremu trzeba zapobiec. Biały szczur jest pozytywną przepowiednią – zapowiada nieoczekiwaną pomoc od kogoś, kogo nie podejrzewamy o takie chęci. Może być nawet symbolem przyjaźni z tą osobą lub zapowiedzią zawieszenia z nią broni, czyli pogodzenia się, wyjaśnienia dawnych sporów.

  Sennik - szczur atakujący

  Oznacza, że śniący musi stanąć na wysokości zadania: podjąć wyzwanie, rozwiązać dręczący go od dawna problem. Ktoś, kto jest w śnie atakowany przez szczura musi pozbyć się lęku, często ukrytego w podświadomości. Dlatego warto po takiej nocy nabrać pewności siebie i nie wahać się przy każdym ruchu.

  Czytaj też:

  Sennik - jak interpretować marzenia senne?

  Sennik babiloński - najpopularniejsze symbole

  Sennik egipski - najpopularniejsze symbole

  Sennik - martwy szczur

  Widok martwego szczura jest zapowiedzią trudności w podjęciu decyzji, ale jest również sygnałem, że ktoś może zmuszać śniącego do postąpienia wbrew sobie. Dlatego, jeśli okaże się, że po śnie o nieżywym szczurze nadejdzie czas na ważne postanowienia, trzeba je podejmować zgodnie z własnym sumieniem, a nie pod presją innych. Niektóre senniki tłumaczą sen o martwym szczurze jako informację o zagrożeniu, które minęło.

  Sennik - szczur gryzie

  Być pogryzionym we śnie przez szczura to wpaść w wykopany przez siebie dołek albo stracić coś w wyniku własnej nadgorliwości. Ugryzienie może być również zapowiedzią fałszywego oskarżenia lub długiej i ciężkiej rywalizacji.

  Czytaj też: Sennik - zęby. Co oznacza sen o zębach?

  Sennik - miły szczur

  Sympatyczny szczur i zabaw z nim może niestety oznaczać nieprzyjemności. W snach często pozytywne sytuacje są zapowiedzią odwrotnych, dlatego miły szczur może oznaczać nieprzyjemności ze strony fałszywego przyjaciela lub kogoś, po kim nie oczekujemy ataku czy niesprawiedliwych zarzutów.

  Sennik - widzieć szczura

  To dostrzegać fałszywych przyjaciół wokół siebie.

  Czytaj też:

  Sennik - pies. Co oznacza sen o psie?

  Sennik - kot. Co oznacza sen o kocie?

  Sennik - pająk. Co oznacza sen o pająku?

  Sennik - szczur. Co oznacza szczur i inne symbole?

    Podsumowując, szczur według senników z Azji, np. w Chin czy Indii, ma dobre konotacje, jednak w naszym regionie świata sen o gryzoniu nie kojarzy się dobrze. Wynika to z tradycji, w której zwierzęta te mają negatywną symbolikę: zawsze szkodziły w gospodarstwie, roznosiły zarazy i kradły jedzenie.

    Czytaj też: Sennik - woda. Co oznacza sen o wodzie?

    Już w Biblii szczur uznawany był za zwierzę nieczyste, kojarzone ze złem. W symbolice chrześcijańskiej, zwłaszcza w okresie średniowiecza, podobnie jak mysz, oznaczał szatana. Wraz z biegiem czasu niewiele się zmieniło. Szczury łączone były z wieloma złymi przesądami (zbliżającą się śmiercią, nieszczęściem), dlatego pojawienie się ich w snach również nie wróżyło nic dobrego. Co dokładnie sennik pisze o szczurze?

    Szczur, najogólniej, symbolizuje podstępność i kłamstwo. Zwykle sen o nim ma nas ostrzec przed kimś, kto chce nas oszukać lub nie jest uczciwy wobec nas. Może zwiastować sytuację zdrady, obmawiania za naszymi plecami czy pojawienia się w życiu kogoś, kto udaje naszego przyjaciela lub sprzymierzeńca, a tak naprawdę spiskuje przeciw nam. Dlatego sen o szczurze jest często ostrzeżeniem przed fałszywą przyjaźnią, przed którą powinniśmy uciekać jak najdalej.

    Czytaj też:

    Sennik - ciąża. Co oznacza sen o ciąży?

    Sennik - dziecko. Co oznacza sen o dziecku?

    Gryzoń, o którym śnimy, według niektórych senników jest również symbolem wstydu oraz zwiastunem choroby i katastrofy – zarówno tej materialnej, jak i duchowej. Powodem takich skojarzeń jest przekonanie, że szczury opuszczają statek lub domostwo czując zagrożenie (zatonięcie lub pożar).

    Szczur pojawiający się we śnie może oznaczać nadejście nieprzyjemności i kłopotów, które będą gryźć nasze dusze (taką symbolikę ma szczególnie wizja agresywnego zwierzęcia) oraz przyjście złych wiadomości. Ale może również odzwierciedlać nasz strach i lęk przed utratą czegoś.

    Jako zwierzę personifikujące zło i szatana jest również zapowiedzią grzechu. Szczur dla śniącego może być również przepowiednią utraty zdrowia lub jego pogorszenia, jeśli już choruje, upadku z sił, apatii w działaniu, co jest z kolei odbiciem naszego przepracowania lub zmęczenia.

    Czytaj też: Sennik - zdrada. Co oznacza sen o zdradzie?

    Warto wiedzieć

    Szczur we śnie jako zapowiedź szczęścia w miłości

    Wiele senników podaje kilka pozytywnych wyjaśnień dotyczących snu i odnoszących się do uczuć, m. in. miłości. To prawdopodobnie wpływy innych kultur, zwłaszcza wschodnich, w których szczur jest symbolem bogactwa i szczęścia, a dopiero jego brak w gospodarstwie jest odczytywany jako zły omen.

    W marzeniach sennych pojawienie się gryzonia może być zapowiedzią nowego związku. Natomiast sen o gonieniu, łapaniu czy zabiciu szczura, może przepowiadać jego zerwanie.

    Czy artykuł był przydatny?
    Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
    KOMENTARZE
    Asia
    |

    Skoro w roznych sennikach znaczenie jest inne jaki ma sens wogole w to wierzyc.