Sennik - pies. Co oznacza sen o psie

Sennik - pies zwiastuje według niego radość lub kłopoty – wszystko zależy od tego, w jakim kontekście pies jest widziany, jak wygląda i jak się zachowuje. Przeczytaj, co według sennika oznacza, gdy komuś śni się pies (agresywny pies, gryzący pies)

Spis treści:

  1. Sennik - pies: co może oznaczać?

Pies to symbol często pojawiający się w sennikach. Nic dziwnego - sny o psach miewają nie tylko ich właściciele, ale również osoby, które na jawie stronią od tych zwierząt. Co ciekawe, sny o psach notowane były już w starożytności – do dziś zachowały się przekazy, w których śniono o psach jako o strażnikach tajemnic i skarbów.

I nawet jeśli psów nie lubisz, nie sposób podważyć faktu, że są to najlepsi zwierzęcy przyjaciele człowieka i w naszym kraju można je spotkać niemal na każdym kroku – również w roli opiekunów niepełnosprawnych czy psów tropiących.

Czytaj też: Sennik - kot. Co oznacza sen o kocie?

Dlatego nawet jeśli nie masz psa, prędzej czy później może ci się on przyśnić. Psy we śnie widywane są w bardzo różnych kontekstach: możesz mieć sen o spacerze z psem, o tym, że pies pogryzł cię we śnie, albo też widzieć we śnie śpiącego psa.

Pies we śnie może być nastawiony przyjaźnie, łasić się i tulić, albo przeciwnie – być groźny i agresywny. Choć widok psa we śnie zazwyczaj interpretowany jest pozytywnie, według senników pies może też być symbolem negatywnych zmian. Warto znać najczęstsze znaczenie snów o psach.

Czytaj też: Sennik - pająk. Co oznacza sen o pająku?

Sennik - pies: co może oznaczać?

Sennik - agresywny pies

Gdy we śnie pies gryzie swojego właściciela albo osobę zupełnie mu obcą – jest agresywny, szczerzy kły, szczeka, atakuje – może to być sygnał, że gdzieś głęboko skrywasz jakieś obawy, z których być może nie do końca zdajesz sobie sprawę, ale są na tyle silne, że daje ci o nich znać twoja podświadomość.

Sen o agresywnym psie może też symbolizować niebezpieczeństwo, o którym już wiesz, ale nie masz pojęcia, jak się przed nim obronić. Agresywny pies widziany we śnie może również symbolizować kłótnie w rodzinie.

Atak psa we śnie może cię również ostrzegać przed kimś z twojego otoczenia, kto nie życzy ci dobrze i przy najbliższej okazji zrobi wszystko, by cię pogrążyć.

Czytaj też:

Sennik - woda. Co oznacza sen o wodzie?

Sennik - krew. Co oznacza sen o krwi?

Sennik - zęby. Co oznacza sen o zębach?

Bycie pogryzionym przez psa we śnie oznacza, że nadmiernie podporządkowujesz swoje życie jakiejś sprawie lub wyzwaniu, które zaczęło cię powoli przytłaczać, i że cierpi na tym twoja kreatywność lub wyobraźnia.

Sen o tym, że pogryzł cię pies może też zwiastować spore kłopoty, a nawet chorobę – po takim śnie trzeba też być ostrożnym w kontakcie z innymi ludźmi, zwłaszcza jeśli wiesz, że nie życzą ci dobrze.

Gryzące się psy we śnie oznaczają, że toczy się w tobie jakiś silny wewnętrzny konflikt.

Sennik - martwy pies

Zdechły pies widziany we śnie oznacza, że otaczają cię ludzie nieżyczliwi lub wręcz wrogo do ciebie nastawieni. Wedle niektórych senników symbol ten oznacza również śmierć pewnych uczuć w stosunku do czegoś lub do kogoś, a także rezygnację – z przyjaźni, związku, dóbr materialnych.

Czytaj też: Sennik - szczur. Co oznacza sen o szczurze?

Sennik - pies na smyczy

Sen o psie na smyczy ma zarówno pozytywne, jak i negatywne znaczenia. Najczęściej interpretuje się go jako zdolność śniącego do samodyscypliny, panowania nad instynktami. Ale może też on podświadomie sygnalizować, że coś lub ktoś nie daje ci w pełni rozwinąć skrzydeł.

Jeśli śnisz, że ktoś prowadzi twojego psa na smyczy, uważaj, bo masz ukrytych wrogów. Sen o psie uwiązanym na smyczy lub na łańcuchu do budy może natomiast oznaczać, że uda ci się pokonać to, co przeszkadzało ci w rozwoju zawodowym.

Sennik - wściekły pies

Pies chory na wściekliznę widziany we śnie to ostrzeżenie przed plotkami, jakie na twój temat mogą rozpowszechniać z pozoru życzliwe ci osoby – zwłaszcza, jeśli śni ci się, że chory na wściekliznę pies łasi się do ciebie i liże cię po rękach.

Z kolei wściekły pies – wściekły w znaczeniu „rozgniewany” – symbolizuje uśpione lęki. Być może boisz się czegoś lub kogoś, i z tego strachu nie do końca zdajesz sobie jeszcze sprawę.

Czytaj też:

Sennik - jak interpretować marzenia senne?

Sennik babiloński - najpopularniejsze symbole

Sennik egipski - najpopularniejsze symbole

Sennik - pies: co oznacza pies i inne symbole?

Sennik - ranny pies

Ranny pies widziany we śnie zwiastuje problemy zdrowotne i negatywne zdarzenia, jakie mogą stać się twoim udziałem. Sen o rannym psie jest więc swoistego rodzaju ostrzeżeniem, ale też zachętą do zrobienia badań profilaktycznych i do większej ostrożności w każdej dziedzinie życia.

Sennik - duży pies

Wielkość psa widzianego we śnie powinno się interpretować w zależności od kontekstu, w jakim go widzimy. Symbolizuje on bowiem rozmiar radości lub problemów, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć. Przykładowo, wielki ranny pies oznacza, że czekają cię naprawdę duże problemy, a duży agresywny pies ostrzega przed potężną kłótnią w rodzinie.

Czytaj też: Sennik - ciąża. Co oznacza sen o ciąży?

Sennik - czarny pies

Czarny pies widziany we śnie to niestety zły omen – zwiastuje mniejsze lub większe kłopoty. Mogą to być problemy różnego rodzaju: choroba, wypadek, niespodziewana pustka w portfelu, a nawet w życiu osobistym, gdyż sen o czarnym psie może oznaczać również koniec związku. Uważaj również na relacje służbowe, zwłaszcza z przełożonymi, gdyż taki sen może także zwiastować rozwiązanie umowy o pracę.

Sennik - biały pies

Sen o białym psie to bardzo dobry znak – uśmiechnie się do ciebie szczęście. Być może czeka cię jakaś nowa, ciekawa znajomość, która sporo zmieni w twoim życiu, albo ciekawa propozycja zawodowa. Gdy przyśni ci się biały pies, koniecznie zagraj na loterii – istnieje duża szansa, że tym razem ci się uda i coś w końcu wygrasz.

Czytaj też: Sennik - dziecko. Co oznacza sen o dziecku?

Sennik - kot i pies

Na jawie psy i koty zazwyczaj się nie lubią. We śnie bywa podobnie, a sen o psie i kocie ma różne interpretacje, w zależności od tego, która strona w tym śnie dominuje. Jeśli ważniejszy jest kot, czeka cię rozczarowanie, jeśli natomiast pierwsze skrzypce gra pies, przygotuj się na radość i miłe chwile.

Bójka psa i kota widziana we śnie może natomiast zapowiadać niebezpieczne i niespodziewane zdarzenia – warto więc uważnie rozglądać się na boki, zwłaszcza jadąc autem.

Sennik - chory pies

Widziany we śnie chory pies symbolizuje zły stan zdrowia bliskiej osoby – a jeśli w dodatku wyje, tobie również ta choroba grozi. Sen o chorym psie może też sygnalizować, że pewne twoje czyny mogą negatywnie odbić się na członkach rodziny, zwłaszcza na dzieciach. A gdy śni ci się pies chory i brudny, uważaj – prawdopodobnie to, czego tak się obawiasz, wkrótce się wydarzy.

Czytaj też: Sennik - zdrada. Co oznacza sen o zdradzie?

Warto wiedzieć

W senniku mistycznym pies często symbolizuje wierność, przywiązanie i działanie instynktowne, jest też symbolem uczuć, chowanych głęboko w podświadomości. Widziany we śnie, może wskazywać nam wyjście z trudnej, nierozwiązywalnej na jawie sytuacji. Korzystając z sennika mistycznego warto więc zapamiętać nie tylko okoliczności, w jakiej ukazywał nam się pies we śnie, lecz również kierunek, w jakim zmierzał, i osoby, jakie mu towarzyszyły, bo być może na jawie to właśnie one będą nam pomocne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
CattyMelaNight
|

A co oznacza pies (mały rudy jeśli to ma znaczenie) patrzący na ciebie z drogi. Kiedy nic z nim nie jest i poprostu patrzy?