Senniki

Sennik to zbiór, przeważnie alfabetyczny, symboli sennych, wraz z obszernym wyjaśnieniem ich znaczenia. Sennik to zbiór zapisanych interpretacji snów, który powstawał i powstaje na skutek tego, że sny budzą zainteresowanie chyba większości ludzi. Snom już od początków ludzkości przypisywano ogromną wagę i często magiczną moc.

Dziecko - sennik jest pełen różnych interpretacji tego często pojawiającego się w snach symbolu. Sny o dziecku mogą mieć bardzo różne znaczenie, a o ich interpretacji, według sennika, często decydują szczegóły. Jeśli ostatnio śniło ci się dziecko sprawdź, jak takie sny interpretują senniki i co to może oznaczać.
Zęby - sennik wspomina o nich często, w końcu niemal każdy człowiek choć raz śnił o zębach. To jednak, co znaczy taki sen, zależy, według senników, przede wszystkim od kontekstu, w jakim widzisz zęby we śnie. Dowiedz się co oznacza sen o zębach.
Szczur - sennik pisze o nim najczęściej jako o złym omenie. Przeczytaj, co według sennika oznacza sen ze szczurem w roli głównej?
Kot - senniki ostrzegają, że jeśli pojawia się w śnie, to oznacza ostrzeżenie przed fałszywymi ludźmi, kłótniami i obmowami. Ale, jako symbol zmysłowości, kot może zwiastować w senniku również grzeszne przyjemności i cielesną miłość. Sprawdź, jakie znaczenie ma kot w sennikach!
Sennik - woda ma w nim niemal tak bogatą symbolikę, jak w sztuce i literaturze. Woda we śnie zapowiada zwykle niebezpieczeństwo, ale w niektórych przypadkach  może być również całkiem radosnym obrazem. Co sennik mówi o wodzie?
Pająk - sennik wskazuje, że symbolizuje on szczęście i dostatek. Czasami jednak pająk przyjmuje negatywne konotacje – zwłaszcza w sytuacji, gdy jego obraz połączony jest z pajęczyną. Sprawdź, co według sennika oznacza pająk!
Ciąża - sennik tłumaczy, że bez względu na to, czy to ciąża własna, czy ciąża koleżanki, mamy, siostry – zazwyczaj oznacza zapowiedź sporych zmian w życiu. Czy to prawda? Sprawdź, co na temat snów o ciąży mówi sennik.
Zdrada - ten z symbol z sennika, którego bardzo się obawiamy i pamiętamy jeszcze długo po przebudzeniu. Warto jednak pamiętać, by nie traktować snu o zdradzie jako proroctwa. Jeśli śni ci się zdrada - że ktoś cię zdradza albo to ty we śnie zdradzasz partnera, przeczytaj, jak według sennika najczęściej interpretuje się takie sny.
Sennik - pies zwiastuje według niego radość lub kłopoty – wszystko zależy od tego, w jakim kontekście pies jest widziany, jak wygląda i jak się zachowuje. Przeczytaj, co według sennika oznacza, gdy komuś śni się pies (agresywny pies, gryzący pies)
Krew ma w sennikach bogatą i bardzo różnorodną symbolikę. Dlatego też tłumaczenie obrazu krwi, który pojawia się w naszym śnie, może nie być proste. Zwykle zależy od jego kontekstu. Co według sennika może nam mówić sen o krwi?
Sennik, przedstawiający znaczenie snów ludzkość tworzy już od zarania dziejów. Sennik tworzono bowiem nawet w starożytności - już wtedy zastanawiano się, jakie jest znaczenie snów. Dowiedz się, co według sennika oznaczają ukryte w snach najpopularniejsze symbole i zapoznaj się ze sposobami interpretacji znaczenia snów!
Sennik egipski to, obok sennika babilońskiego, jeden z najbardziej rozpowszechnionych sposobów interpretacji snów. Przeczytaj, jak starożytni Egipcjanie tłumaczyli marzenia senne i zapoznaj się ze znaczeniem najpopularniejszych symboli w senniku egipskim!

Niektórzy sugerują, że marzenia senne wyrażają nieuświadomione życzenia, inni przypisują snom znaczenie fizjologiczne, jeszcze inni uważają, że rola snów polega na przetwarzaniu informacji i emocji.Każdy śni. Czasem tylko nie pamiętamy swoich marzeń sennych. Łatwiej zapamiętamy koszmar niż przyjemny sen. Jeśli więc zależy ci na zachowaniu jego treści, zapisz go zaraz po przebudzeniu, inaczej zniknie. Na jawie nie myślimy już o tym, co się nam śniło, a koncentrujemy się na bieżących sprawach. Marzenia senne są jak mgiełka. Jeśli chodzi o interpretację snów, niezwykle ważną – jeśli nie najważniejszą – kwestią są emocje, które nam w tym śnie towarzyszą. Dlatego dobre senniki, tłumacząc znaczenie snów, podają różne ujęcie symboli.