To grypa czy przeziębienie? [QUIZ]

To grypa czy przeziębienie? Zarówno grypa, jak przeziębienie wywoływane są przez wirusy, które przenoszą się drogą kropelkową. Na tym jednak kończą się podobieństwa, a zaczynają istotne różnice, decydujące o sposobie leczenia. Warto umieć rozróżniać te infekcje - pomoże ci w tym nasz quiz!

To grypa czy przeziębienie? Oba schorzenia często są ze sobą mylone. Nic dziwnego - dają pozornie podobne objawy. Jednak jeśli bliżej się im przyjżeć, można dostrzec istone różnice między grypą a przeziębieniem. Pomoże ci w tym nasz quiz!

Pamiętaj, że ostateczną diagnozę może postawić tylko lekarz. Niezależnie od wyniku quizu, należy udać się do specjalisty. Zarówno grypa, jak i przeziębienie - jeśli są nieleczone - mogą doprowadzić do poważnych powikłań.

Zapalenie zatok, oskrzeli lub gardła to najczęstsze powikłania przeziębienia. Z kolei nieleczona grypa może doprowadzić do zapalenia oskrzeli, zapalenia ucha środkowego, a nawet do zapalenia mięśnia sercowego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 11/2019 "Zdrowia": padaczka odczarowana, dla kogo przeszczep nerki, e-papieros - nowa plaga, cera wolna od przebarwień, porażka źródłem sukcesu, lunchbox wegetarianina. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 11/2019

Materiał partnerski

KOMENTARZE