Puste kalorie w napojach - ile o nich wiesz?

Puste kalorie w napojach - ile o nich wiesz?
Autor: Getty Images

Zdrowe odżywianie i odchudzanie często prowadzi do naszego zainteresowania kaloriami. Sprawdzamy, ile kalorii ma dane danie lub spożywany przez nas produkt. Warto pamiętać, że dużą uwagę należy też poświęcić temu, co pijemy. Napoje mogą mieć znaczący wpływ na masę ciała. Rozwiąż test i sprawdź, ile wiesz o kaloryczności napojów.

Będąc na diecie często zapominamy, że nie tylko żywność ma znaczący wpływ na utrzymanie prawidłowej masy ciała. Choć w pierwszej chwili może się wydawać, że to, co pijemy, nie ma znaczącego wpływu na odchudzanie, rzeczywistość jest zupełnie inna. Niektóre napoje mogą mieć naprawdę sporo kalorii. Czy wiesz, że posiłek w płynnej postaci może być bardziej kaloryczny niż jedzenie stałe? 

Wypicie kilku szklanek herbaty z cukrem, szklanka soku lub filiżanka kawy z mlekiem również wliczają się w nasz dzienny bilans kaloryczny. Jeśli w ciągu dnia spożywasz inne napoje niż tylko wodę, sprawdź, czy robisz to z głową. Jaka jest twoja świadomość na temat kaloryczności napojów? Odpowiedz na pytania!

Puste kalorie w napojach - ile o nich wiesz?

Pytanie 1 z 12
Który z tych soków jest lepszy na odchudzanie?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.