Na jakim poziomie jest twoje libido? Rozwiąż test i sprawdź

Na jakim poziomie jest twoje libido? Rozwiąż test i się przekonaj
Autor: Getty Images

Libido, czyli popęd seksualny, nie u każdej osoby jest taki sam. Istnieje wiele czynników mających wpływ na libido. Odpowiedz na pytania i przekonaj się, na jakim poziomie jest twój popęd seksualny.

Jak zwiększyć libido?

40 procent Polaków twierdzi, że seks jest dla nich istotny, w tym 48 procent mężczyzn i 34 procent kobiet - takie są wyniki raportu Seksualność Polaków 2017. Z seksu zadowolonych jest 55 procent mężczyzn i 49 procent kobiet. Najbardziej zadowolone, bo w 70 procentach - są osoby w wieku 30-49 lat.

Na popęd seksualny mają wpływ przede wszystkim hormony oraz wiek. Czynnikami oddziałującymi na libido są również: poziom stresu, wypoczynek oraz dieta i używki. Popęd seksualny należy traktować indywidualnie, gdyż może być on odbierany w zupełnie inny sposób przez różne osoby.

Czy jesteś zadowolony ze swojego życia seksualnego? A może ostatnio straciłeś ochotę na seks? Odpowiedz na pytania i przekonaj się, jaki jest poziom twojego libido.

Pamiętaj, że ten test nie jest miarodajnym narzędziem diagnostycznym. Jeśli czujesz, że twoje libido jest znacznie obniżone i nie umiesz sobie z tym poradzić, udaj się do specjalisty, najlepiej seksuologa.

Czytaj też:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.