Czy możesz mieć syndrom DDD? Rozwiąż test online

Syndrom DDD (dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych) to powszechny problem, dotyczący osób, które wychowywały się w domu, gdzie rodzice nie do końca prawidłowo spełniali swoje funkcje względem dziecka. Często osoby takie odczuwają tego skutki w swoim dorosłym już życiu. Rozwiąż test i sprawdź, czy możesz mieć syndrom DDD.

Osoby DDD to zazwyczaj świadkowie lub ofiary przemocy domowej w dzieciństwie, osoby które nie otrzymały wystarczającej ilości uwagi i wsparcia ze strony dorosłych opiekunów. Co ważne, nie zawsze są to osoby, które były wychowywane przez dorosłego z chorobą alkoholową. W dorosłym życiu czują się niewartościowe, zagubione i miewają trudności w nawiązywaniu relacji. 

Psychika a choroba nowotworowa

Osoby zmagające się z syndromem DDD powinny zgłosić się na psychoterapię, jeśli pomimo świadomości istnienia problemu, nie potrafią samodzielnie sobie poradzić z uporządkowaniem własnych emocji. Celem takiej terapii jest przede wszystkim zapewnienie wsparcia oraz wskazanie nowych rozwiązań, które pomogą uporać się z problemem. 

Rozwiąż test online i dowiedz się, czy możesz mieć syndrom DDD. 

Pamiętaj, że test online nie jest jednoznaczny z diagnozą. Ma on jedynie ułatwić ci rozpoznanie ewentualnego problemu. W razie potrzeby zgłoś się po profesjonalną pomoc do terapeuty.

Autor
Marcelina Dzięciołowska
Marcelina Dzięciołowska
Redaktorka od lat związana z branżą medyczną. Specjalizuje się w tematyce zdrowia i aktywnego stylu życia. Prywatne zamiłowanie do psychologii inspiruje ją do podejmowania trudnych tematów w tej dziedzinie. Autorka cyklu wywiadów z zakresu psychoonkologii, którego celem jest budowanie świadomości oraz przełamywanie stereotypów na temat choroby nowotworowej. Wierzy, że odpowiednie nastawienie psychiczne jest w stanie zdziałać cuda, dlatego propaguje profesjonalną wiedzę, w oparciu o konsultacje ze specjalistami.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.