Objawy

Czy upał w mieście może być szkodliwy dla zdrowia? Jak postępować, by wysoka temperatura nie była zbyt uciążliwa? Radzimy, jak przeżyć upał w mieście.
Wiele osób zmaga się z opuchniętymi nogami właśnie w upały! Czemu przy wysokiej temperaturze nogi puchną? Jakie mogą być przyczyny obrzęków i o czym one świadczą? Wreszcie jak sobie z nimi poradzić w domu? Zobaczcie sami.
Dlaczego stolec zmienił kolor na zielony – i czy jest to powód do niepokoju? To pierwsza myśl, jaka przychodzi do głowie komuś, kto widzi w toalecie zielony stolec. Tymczasem w większości przypadków nie ma się czym martwić, bo powody zmiany koloru stolca na zielony często bywają związane z dietą. Ale są sytuacje, kiedy warto to zbadać.
Pieczenie stóp może mieć różne przyczyny. Problem piekących stóp najczęściej dotyczy osób, które korzystają z basenów, sauny czy siłowni, gdzie łatwo o zakażenie grzybicą. Jednak piekący ból stóp, który momentami przypomina chodzenie po rozżarzonych węglach, może być także objawem chorób ogólnoustrojowych, takich jak cukrzyca czy niedoczynność tarczycy. Sprawdź, jakie są przyczyny piekących stóp.
To, czy cholesterol jest zbyt wysoki, pozwala ocenić proste badanie krwi. Jednak niekiedy to organizm sam daje znać o tym, że poziom cholesterolu jest znacząco ponad normę. Przeczytaj, po czym poznać, że możesz mieć zbyt wysoki cholesterol i jakie objawy powinny cię skłonić do wizyty u lekarza.
Ból w skroniach może być tępy lub ostry, pojawiać się nagle lub narastać w ciągu kilku kolejnych godzin. Zawsze jest dokuczliwy, nie zawsze natomiast ma poważne przyczyny. Skąd bierze się ból w skroniach? Kiedy można z nim walczyć domowymi sposobami, a w jakich przypadkach ból głowy w skroniach wymaga konsultacji z lekarzem?
Opuchnięte kostki u nóg to problem, który zwłaszcza latem może dotknąć każdego, choć nie u każdego ma takie same przyczyny. Dlaczego puchną kostki? W jakich przypadkach z opuchniętymi kostkami można poradzić sobie, stosując domowe sposoby, a kiedy konieczna jest wizyta u lekarza?
Ciągle chce ci się spać, a uczucie to nie znika nawet po mocnej kawie? A nawet jeśli - to szybko wraca i nie opuszcza cię do końca dnia? Uczucie senności to znak, że organizm domaga się odpoczynku. Jednak jeśli towarzyszy ci zbyt często, warto zastanowić się, jakie ma przyczyny. Oto najczęstsze powody nadmiernej senności.
Zanim spuścisz wodę w toalecie, zajrzyj do muszli klozetowej - kolor moczu może bowiem powiedzieć bardzo dużo nie tylko o stanie twojego zdrowia, ale również o tym, czy odpowiednio się nawadniasz. A w upały to szczególnie ważne!
Gdy masz anginę, wiesz, co ci dolega i jak walczyć z chorobą. Zdarza się jednak, że źle się czujesz, a wizyty u kolejnych specjalistów nie wyjaśniają przyczyn złego samopoczucia. Sprawdź, jakie mogą być nietypowe objawy typowych chorób.
Jak prowadzić zdrowy styl życia? Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad, by cieszyć się dobrym samopoczuciem i zapobiec rozwojowi wielu groźnych chorób. Przede wszystkim należy dbać o odpowiednio zbilansowaną dietę i codzienną aktywność fizyczną. Sprawdź, jakie jeszcze elementy składają się na zdrowy tryb życia.
Stres oksydacyjny to bardzo niebezpieczny stan, który może doprowadzić do rozwoju wielu chorób, w tym nowotworów. Na stres oksydacyjny narażone są m.in. osoby, które żyją w stresie lub źle się odżywiają. Sprawdź, czym dokładnie jest stres oksydacyjny, jakie są jego przyczyny i do rozwoju jakich chorób może doprowadzić.

Poradnikzdrowie.pl – wiodący serwis o zdrowiu, zawierający kompendium wiedzy o chorobach, leczeniu, profilaktyce, badaniach. Sprawdź się – sygnały ciała – sprawdź o czym świadczą: udar mózgu: jak ratować człowieka. Objawy inwazyjnej choroby meningokokowej u dzieci. Wygląd skóra zdradza, co dzieje się w organizmie. Chroniczne zmęczenie - co może Ci dolegać? Nieprzyjemny posmak w ustach - przyczyny i porady. Dlaczego czasem kłuje w sercu. Czy masz zdrową tarczycę? Objawy i diagnostyka chorób tarczycy. Gdy serce cię ostrzega zadbaj o nie. Kręci Ci się w głowie? Sprawdź jaka może być tego przyczyna. Skąd biorą sie zawroty głowy? Nerki do kontroli - niepokojące objawy, które powinny dać do myślenia. Nadmierne pocenie się może być objawem choroby. O czym świadczą obrzęki. Intymne bakterie. Nogi, ręce, brzuch. Czy wiesz, co mówi twój organizm. Choroby oczu - objawy i leczenie. Przyczyny krwawień z nosa: leki, nadciśnienie, polipy, wysuszona śluzówka. Nagłe chudnięcie - o czym może świadczyć niezamierzona utrata wagi. Nadczynność tarczycy – najczęstsze objawy choroby. Gdy świat się chwieje.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020