Objawy

Nocne poty mogą mieć wiele przyczyn, od błahych do bardzo poważnych, od przeziębienia po raka. Dlatego pocenie nocne jest objawem, którego nie należy lekceważyć i o którym należy porozmawiać ze swoim lekarzem. Sprawdź, objawem jakich chorób mogą być nocne poty.
Niedowład oznacza obniżenie siły mięśniowej. Niedowład może dotyczyć każdej grupy mięśni, jednak najczęściej rozpoznaje się niedowład kończyn dolnych. Niedowład może występować po obu stronach ciała lub być połowiczny (lewo- lub prawostronny). Jakie są przyczyny niedowładu? Jakie choroby mogą się objawiać niedowładem?
Niedobór witaminy B12 może przypominać objawy wielu chorób. Najczęściej wywołuje anemię, jednak w niektórych przypadkach objawy niedoboru witaminy B12 mogą naśladować choroby psychiczne. Jak rozpoznać oznaki niedoboru witaminy B12 w organizmie i jakie są jego przyczyny? Jakie skutki może wywołać niedostatek kobalaminy? Jakie są najlepsze źródła witaminy B12 i w jaki sposób uzupełnić braki wit. B12?
Drgawki to mimowolne, szybkie, rytmiczne skurcze mięśni. Przyczyny drgawek zależą od wieku chorego. U niemowląt drgawki mogą sugerować niedotlenie mózgu, wady wrodzone czy choroby genetyczne. U małych dzieci drgawki najczęściej są wynikiem gorączki. Z kolei u dorosłych mogą wskazywać np. na stwardnienie rozsiane. Jakie są przyczyny drgawek?
Utrata przytomności to stan zagrożenia życia, dlatego pierwsza pomoc udzielona w sposób prawidłowy jest niezwykle ważna. Niezależnie od tego, jakie są przyczyny utraty przytomności i objawy towarzyszące, skutki takiego stanu mogą być tragiczne. Utrata przytomności może skutkować niedrożnością dróg oddechowych na skutek zablokowania ich językiem, ciałem obcym lub treścią żołądka, odcinając dopływ powietrza, a po kilkudziesięciu sekundach powodując zatrzymanie krążenia i śmierć.
Nocne wybudzenia nie są rzadkością i tak naprawdę doświadcza ich bardzo wiele osób. Ludzie budzą się o bardzo różnych porach. Wielu jednak zauważa, że dość często przebudzają się około 3 nad ranem. Okazuje się, że istnieje racjonalne wytłumaczenie tego, dlaczego to właśnie o tej godzinie człowiek ma największe szanse na wybudzenie się ze snu.
O nadużywaniu alkoholu świadczyć mogą różne sygnały: zmiany dotyczące kolorytu skóry twarzy, drżenie kończyn czy ogólne wzmożenie potliwości. Czasami jednak alkoholicy potrafią doskonale się maskować i nawet najbliższe im osoby nie zdają sobie sprawy z tego, z jak poważnymi problemami się oni mierzą. Nie wszystko jednak można ukryć – istnieją pewne nieprawidłowości w badaniach laboratoryjnych, które wskazywać mogą właśnie na to, że pacjent jest uzależniony od alkoholu.
Ból w pachwinie może kojarzyć się z kontuzją sportową i rzeczywiście czasami jego pojawienie się może mieć związek ze zbyt intensywną aktywnością fizyczną. Niekiedy jednak uczucie dyskomfortu pojawia się spontanicznie i utrzymuje się przez długi czas, pomimo braku wyraźnej przyczyny. Co może być przyczyną bólu w pachwinie i czy powinnien wzbudzać Twoje zaniepokojenie?
Hiperkalcemia to nadmiar wapnia we krwi. O jego prawidłowym wchłanianiu decydują hormony, wydzielane przez przytarczyce i tarczycę. Hiperkalcemię wywołuje nadmiar lub niekontrolowana produkcja hormonów, a także choroby nowotworowe, dające przerzuty do kości. Jakie są przyczyny i objawy hiperkalcemii? Na czym polega leczenie w przypadku nadmiaru wapnia we krwi?
Wybroczyny to widoczne gołym okiem niewielkie plamki, czerwone lub fioletowe, które tworzą się na skórze lub błonach śluzowych wskutek wynaczynienia się krwi. Powody ich powstawania są różne, ale w żadnym przypadku nie wolno ich lekceważyć, bo czasem mogą być objawem poważniejszych chorób.
Ropa (łac. pus) to wydzielina powstająca w miejscach zakażeń bakteryjnych. Przyczyną powstawania ropy jest stan zapalny - ropa świadczy o lokalnej walce systemu odpornościowego z patogenami. Istnieje wiele postaci zakażeń ropnych o różnym stopniu nasilenia – od niewielkich zmian skórnych, po rozległe infekcje narządów wewnętrznych. Najpoważniejsze infekcje ropne wymagają intensywnego leczenia. Dowiedz się, z czego składa się ropa, jak powstaje ropa, na czym polega leczenie zakażeń ropnych oraz kiedy obecność ropy powinna stanowić powód do niepokoju?
Nietrzymanie stolca to najczęściej problem osób starszych, ale może wystąpić w każdym wieku, także u dzieci. Przyczyny nietrzymania stolca są różne. Mogą to być hemoroidy, czyli żylaki odbytu. Nietrzymanie kału może się pojawić także po porodzie. Sprawdź, jakie są jeszcze przyczyny nietrzymania stolca i na czym polega leczenie.

Poradnikzdrowie.pl – wiodący serwis o zdrowiu, zawierający kompendium wiedzy o chorobach, leczeniu, profilaktyce, badaniach. Sprawdź się – sygnały ciała – sprawdź o czym świadczą: udar mózgu: jak ratować człowieka. Objawy inwazyjnej choroby meningokokowej u dzieci. Wygląd skóra zdradza, co dzieje się w organizmie. Chroniczne zmęczenie - co może Ci dolegać? Nieprzyjemny posmak w ustach - przyczyny i porady. Dlaczego czasem kłuje w sercu. Czy masz zdrową tarczycę? Objawy i diagnostyka chorób tarczycy. Gdy serce cię ostrzega zadbaj o nie. Kręci Ci się w głowie? Sprawdź jaka może być tego przyczyna. Skąd biorą sie zawroty głowy? Nerki do kontroli - niepokojące objawy, które powinny dać do myślenia. Nadmierne pocenie się może być objawem choroby. O czym świadczą obrzęki. Intymne bakterie. Nogi, ręce, brzuch. Czy wiesz, co mówi twój organizm. Choroby oczu - objawy i leczenie. Przyczyny krwawień z nosa: leki, nadciśnienie, polipy, wysuszona śluzówka. Nagłe chudnięcie - o czym może świadczyć niezamierzona utrata wagi. Nadczynność tarczycy – najczęstsze objawy choroby. Gdy świat się chwieje.