Rezygnacja z sanatorium z powodu choroby a termin kolejnego pobytu [Porada eksperta]

W dniu 9 kwietnia otrzymałam skierowanie do sanatorium. Nie mogłam pojechać, ponieważ wystąpił wysoki poziom cukru i jestem diagnozowana oraz poddana leczeniu i uregulowaniu poziomu cukru. A 13.04.2015 roku oddałam skierowanie wraz zaświadczeniem lekarskim o niezdolności do wyjazdu z powodu choroby na okres 3-4 tygodni. Nie otrzymałam nowego terminu leczenia. Czy zaświadczenie lekarskie będzie uznane za zasadne i kiedy powinnam otrzymać skierowanie na leczenie sanatoryjne?

Warto w tej materii skontaktować się bezpośrednio z odziałem NFZ właściwym ze względu na miejsce składania wniosku. Przesunięcie terminu wyjazdu zawsze wiąże się z nowym okresem oczekiwania na wyjazd. Niekiedy kwestie przyspieszania wyjazdu są rozpatrywane indywidualnie. Właśnie dlatego trudno tutaj ustalić jakąś praktykę. Warto po prostu złożyć wniosek i dopytać się o szczegóły w oddziale NFZ.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Przemysław Gogojewicz

Niezależny ekspert prawny specjalizujący się w tematyce medycznej.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE