LEKI REFUNDOWANE - nowa lista od 1 listopada 2015

Nowa lista leków refundowanych obowiązuje od 1 listopada 2015 roku. Znalazło się na niej kilkadziesiąt nowych preparatów, w tym m.in. nowoczesne leki stosowane w terapii WZW C. Dobra wiadomość także dla cukrzyków - zapłacą mniej za nowoczesną insulinę lantus. Sprawdź, jakie jeszcze leki są refundowane od 1 listopada 2015 roku.

Nowa lista leków refundowanych obowiązuje od 1 lipca 2015 roku. Zmiany, jakie dokonało na niej Ministerstwo Zdrowia, są korzystne przede wszystkim dla pacjentów chorych na wirusowe zapalenie wątroby typu C, którzy będą mieli odstęp do nowoczesnych, bo bezinterferonowych, leków. Dobra wiadomość także dla cukrzyków - zapłacą mniej za nowoczesną insulinę lantus.

Leki refundowane do 1 listopada 2015 roku - tańsza insulina dla chorych na cukrzycę

Jak wynika z obwieszczenia ministra zdrowia z 28 października 2015 roku, od 1 listopada br. cukrzycy zapłacą mniej za nowoczesną insulinę lantus. Wcześniej za opakowanie tego leku trzeba było zapłacić 116 zł. Teraz jego cena wynosi 72,95 zł. Opakowanie wystarcza na trzy miesiące.

Leki refundowane do 1 listopada 2015 roku - nowoczesne leki na WZW C

Od 1 listopada chorzy na WZW C (także ci, u których stwierdzono ciężką niewydolność wątroby i chorzy oczekując na przeszczep wątroby) będą mieli dostęp do nowoczesnych leków, które są skuteczne w 97 proc., a stosuje się je przez 12 tygodni. Refundacją zostaną objęte kolejne leki zawierające substancje czynne: bortezomib, doksorubicyna, octan glatirameru i worykonazol.

Leki refundowane do 1 listopada 2015 roku - padaczka

Od 1 listopada 2015 roku zwiększono dostęp do terapii w przypadku nowo rozpoznanej padaczki, ponieważ ministerstwo rozszerzyło o tę chorobę zakres wskazań refundacyjnych leków zawierających oxcarbazepinum.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Ewka
|

dlaczego Keppra w płynie dla 4 latka nie jest refundowana!? Lekarka powiedziała że należałoby przeprowadzić szereg prób z innymi lekami aby udowodnić że tylko Keppra pomaga!! Że padaczka na inne leki jest odporna - a inne nie pomagały bo w szpitalu dostał już depakinę która miała bardzo zły wpływ na niego w dodatku nie pomagała. To znaczy nfz zaleca robić próby na mózgu 4 latka ?! A jeśli się uda tzn ni mniej ni więcej tylko pojawią się kolejne ataki padaczkowe (niebezpieczne dla życia i prawidłowego rozwoju małego dziecka, bo wnuczek ma ataki podczas snu i można je teoretycznie przegapić!!!) żeby coś udowodnić funduszowi zdrowia!? TO NIELUDZKIE!!! W dodatku akurat te "inne" są starej generacji i wnuczek miał po nich złe wyniki krwi. Teraz miesięczna kuracja jest bardzo droga. Może należałoby wprowadzić jakąś procentową refundację! Dlaczego niektóre leki są za darmo bo tak należy rozumieć 3 złote a inne kilkaset!? Może należałoby rozłożyć koszty bardziej równomiernie!?

Ewa
|

nie mogę się doszukać leków nowej generacji na łuszczycę

A
|

Nie weszło. Dla mnie skandal i bezczelność. Na co idą nasze składki? Oddajemy NFZowi niemałą część dochodów, a w zamian funduje nam takie niespodzianki. Zwłaszcza, że ten lek jest drogi, a schizofrenia, którą leczy, jest ciężką chorobą, której nikomu nie życzę!!!

Abilify
|

Abilify nie weszło na liste leków refundowanych w 2012 roku!